



Abonneren
Vacatures
- Rozenplanner
- Ervaren Internationaal Salesmanager
- Int. Product- en Cropspecialist Propagation (opkweek)
- (Jr.) Specialist Duurzaamheid en Data
- Junior Kwaliteitscontroleur
- Productieleider
- Salesmanager substraten West-Europa
- Manager Quality Assurance (QA)
- Accountmanager Data Management - Agri
- Head Grower Greenhouse Canada
Top 5 - gisteren
- "Vanaf maandagmorgen is het helemaal losgegaan op de uienmarkt"
- Omzet Vershal Boontjes in drie jaar tijd naar ruim 3,5 miljoen euro
- Eosta overgenomen door Anders Invest
- Eerste komkommers van Qcumber bij The Greenery geveild voor Kika
- "Costa Ricaanse meloenenseizoen start met meer Cantaloupe- en minder gele meloenen"
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Uienteler Adri Driedijk:
"Betere afzetkansen met ethyleen"
Zijn eerste ervaringen zijn zonder meer positief: "Mijn uien kwamen afgelopen seizoen opvallend mooi uit de kistenbewaring. Ik had minder gewichtsverlies dan anders en de kleur van de uien was nog bijzonder mooi." Een ander voordeel is dat de temperatuur
in mijn mechanische bewaring veel constanter blijft. "De uien zijn daardoor veel meer in rust. Er wordt minder warmte geproduceerd en de energiekosten zijn lager."
Voor definitieve conclusies vindt Adri Driedijk het nog te vroeg: "Die kun je niet baseren op één seizoen. Wel staat al vast dat ik ook in het nieuwe seizoen uien ga bewaren met ethyleen. Hier is ook een schone taak voor de sector weggelegd om meer onderzoek te doen naar bewaring met ethyleen. Als de ervaringen zoals ik die heb structureel van aard zijn, dan verbetert dit onze afzetkansen."
Bron: Uienmagazine, De Groot & Slot
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector: