Spanje en Marokko worden cruciale productiegebieden
Fusie Driscoll’s of Europe
Er zijn vier componenten, die door deze fusie zullen worden verworven: Alconeras Spanje met de onderdelen sales, kwaliteitscontrole, agronomie, supply chain, finance, en de Alconeras Plantenvermeerdering in Spanje, Alconeras Marokko en het 20% aandelenbelang van Alconeras in Driscoll’s of Europe. De huidige eigenaren, de familie Garrido, zijn tientallen jaren een betrouwbare partner geweest van Driscoll’s in Spanje en Marokko. Daarnaast zijn ze onze partner geweest in de joint venture met Berry Alliance, en vervolgens met Berry Gardens.
Na deze fusie zal Driscoll's of Europe verantwoordelijk worden voor de gehele commerciële ontwikkeling in Europa en Engeland. Tevens zullen de activiteiten van Berryport in Portugal, dit is nu een 100% dochter van Driscoll’s in de VS, ook worden samengevoegd met Driscoll's of Europe. Het hoofdkantoor van de samengesmolten Driscoll's of Europe- organisaties zal in Breda worden gevestigd. Theo Houwen zal de Managing Director van het gefuseerde Driscoll’s of Europe worden.
Soren Bjorn, Driscoll's Senior Vice President, verantwoordelijk voor de Internationale Zaken en Business Development van de moedermaatschappij Driscoll's Strawberry Association in San Fransisco, VS, heeft het volgende verklaard: "Aangezien Driscoll’s zich met deze overname over de gehele wereld blijft ontwikkelen, kunnen we onze missie continueren en onze consumenten dagelijks blijven verrassen met onze zacht fruit soorten - samen met onze klanten en telers, hetgeen van steeds groter belang is voor onze voorsprong op de concurrentie en ons succes op lange termijn."
Door de fusie ontstaat een Europese Organisatie, verenigd rond de missie en de waarden van Driscoll's. Het zal eveneens zorgen voor één Europese afzonderlijke entiteit, waardoor klanten het logistieke proces eenduidig kunnen plannen. Daarnaast kunnen door deze Europese fusie alle telers toegang krijgen tot alle Driscoll's variëteiten en technisch advies verkrijgen, alles vanuit één enkele Organisatie.
Tot andere belangrijke oogmerken van deze transactie behoren het opnieuw verkrijgen van zeggenschap over Driscoll's variëteiten in Spanje en Marokko, alsmede het nemen van verantwoordelijkheid voor de ontwikkeling van Spanje en Marokko tot cruciale productiegebieden voor Driscoll's of Europe.
Driscoll's ziet uit naar hogere winsten en een sterkere groei op lange termijn, door verbeterde rentabiliteit bij de telers, betere efficiëntie en effectiviteit in de bedrijfsvoering en een betere balans tussen vraag en aanbod. De productie zal in alle delen van Europa blijven groeien.
Met deze Europese organisatie en uitbreiding van de productie, zal Driscoll's of Europe in staat zijn om het merk Driscoll's op de Europese markt verder uit te blijven bouwen. Soren Bjorn voegt hier aan toe: "We zijn de Garrido-familie erkentelijk voor de relatie op basis van vertrouwen door de jaren heen en we zullen ons met toewijding blijven inzetten voor het toekomstig succes van Driscoll's, in overeenstemming met onze missie en waarden."
Voor meer informatie:
Driscoll's of Europe
Hazeldonk 6548
4836 LD Breda
Tel +31 (0)76 513 7000
Fax +31 (0)76 513 7001
www.driscolls.eu