Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Aardappelvirus Y zelfde als Alzheimer

Het aardappelvirus Y (PVY) blijkt veel overeenkomsten te vertonen met een ziekte die voorkomt bij mensen, namelijk Alzheimer. Onderzoeker ontdekte dat het eiwit dat wordt gezien als de hoofdverantwoordelijke voor het ontstaan van Alzheimer ongeveer hetzelfde doet bij aardappels. Dankzij deze ontdekking hopen de onderzoekers een antilichamen te ontwikkelen die het ontstaan van dit proteïne afremmen of voorkomen.Aardappelvirus Y zelfde als Alzheimer

Het aardappelvirus Y (PVY) blijkt veel overeenkomsten te vertonen met een ziekte die voorkomt bij mensen, namelijk Alzheimer. Onderzoeker ontdekte dat het eiwit dat wordt gezien als de hoofdverantwoordelijke voor het ontstaan van Alzheimer ongeveer hetzelfde doet bij aardappels. Dankzij deze ontdekking hopen de onderzoekers een antilichamen te ontwikkelen die het ontstaan van dit proteïne afremmen of voorkomen.

Onderzoeken hebben aangetoond dat vaccins met een antilichamen tegen het amyloid beta proteïne, sleutelrol bij het ontstaan van Alzheimer, de ziekte kunnen vertragen. Waarschijnlijk gebeurt dit doordat zo'n vaccin de ontwikkeling van beta proteïnen vertraagt. De eerste proeven daarmee zijn veelbelovend.

Die proeven moesten echter stoppen, omdat het een gezondheidsrisico meebracht. De enige manier om verder te gaan met de ontwikkeling van een vaccin is iets vinden wat heel erg lijkt op Alzheimer bij mensen. Net zoals ooit het vaccin tegen pokken is ontwikkeld. Dat begon met een vaccin tegen onschadelijk koeienpokken en kon van daaruit verder ontwikkeld worden om ook gewone pokken tegen te gaan.

Robert Friedland ontdekte dat PVY bij aardappelen overeenkomt met de boosdoener bij Alzheimer. Hij en andere onderzoekers infecteerde muizen met PVY. Dit hielden ze vier maanden vol. Het resultaat was dat de muizen grote hoeveelheden met antilichamen begonnen te produceren die werken tegen Alzheimer. De levels bij muizen waren echter veel lager dan die bij mensen. De muizen kregen injecties van PVY-geïnfecteerde aardappelloof als tegenhanger van pure PVY.

De aardappelziekte bleek een vrij onschuldige tegenhanger te zijn van hetgeen verantwoordelijk is voor Alzheimer. Dit zou ene goede stap kunnen zijn in het vinden van een remedie tegen Alzheimer. Dit onderzoek stond in Journal of Biological Chemistry

Bron: Ziezo.biz
Publicatiedatum: