Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Spanje: Sterk variërende prijzen Castellon-clementines

De prijzen van de Castellon-clementines uit Spanje variëren nogal, dit is vooral afhankelijk van de afstand waarover de clementines getransporteerd moeten worden. Dit staat in een document van de provinciale federatie FEPAC-ASAJA waarin de dagelijkse maximum- en minimumprijzen van de clementines staan. Uit dit document blijkt ook dat tussen de oogst en de vermarkting de waarde van Castellon clementines tenminste verdrievoudigd.

In het dichtstbijliggende Saint Charles, in het Franse Perpignan, variëren de prijzen tussen € 0,75 en € 0,95 per kilo. Terwijl in München, dat het verst weg ligt, de prijs voor een kilo clementines tussen €1,50 en €1,60 ligt. In Toulouse worden de clementines nog duurder verkocht, en dat terwijl deze plaats toch dichterbij is. De clementines worden hier voor gemiddeld €1,90 per kilo verkocht. De geschatte gemiddelde verkoopprijs in het veld is dit seizoen 30 cent. Tussen de oogst en de vermarkting verdrievoudigt de waarde van Castellon-clementines
 
De sterk variërende prijzen zijn volgens de producent vooral te verklaren door de hogere transportkosten en het voordeel dat de groothandelaar moet verkrijgen.