U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
"Jos de Boer: "Tweederde wortelen kwalitatief niet geschikt voor retail"

Trage wortelmarkt; prijzen rond 17 cent in de baal

Tholen - De peenprijzen liggen momenteel op een niveau van 17 cent in de baal. "De prijs loopt per week een half centje op", vertelt Jos de Boer van De Boer Westwoud. "De prijs valt me nog niet eens helemaal tegen, maar het is wel tekort. Er zijn best nogal wat wortelen en er is sprake van een trage markt."

Volgens Jos is de kwaliteit van de wortelen over het geheel genomen slecht. "Gemiddeld genomen is tweederde van de wortelen niet voor het supermarktsegment geschikt." De handelaar wijt dit aan het mestbeleid van de overheid. "Veel mensen hebben ook vaak een pilletje nodig. Dat geldt voor de wortelen ook."

Samenvattend verwacht Jos dat er tot Pasen nog wel een goede vraag zal zijn en dat er daarna twee stille weken zullen komen. "Vervolgens wordt in de periode rond 20 april - en dat is vanouds - duidelijk waar het naar toe gaat met de wortelmarkt. Of hij zakt in elkaar, of er komt veel vraag!"