De strijd tegen de trips, spintmijten en andere ‘vijanden’ van de druif
Workshop Biologische gewasbescherming bij Themapark De Westlandse Druif
Deze workshop is niet alleen voor kwekers van druiven, maar ook geschikt voor hobbytuinders.
Biologische bestrijding is in de glastuinbouw geïntroduceerd rond 1975, maar vanaf midden jaren tachtig is het commercieel goed van de grond gekomen.
Sinds die tijd is de ontwikkeling met grote sprongen vooruitgegaan. Een reden was dat het pakket van chemische middelen langzamerhand kleiner werd, maar belangrijker nog; men werd steeds meer milieubewust.
Belangrijke plagen in de druiventeelt zijn o.a. spintmijten. Zij zuigen het plantensap op waardoor de planten uit hun fysiologische evenwicht raken. De bestrijding van spint gaat door middel van de Amblyseius californicus die per dag ongeveer vijf volwassen spintmijten verorbert en (bijkomend) eventueel nog een aantal eieren en larven. De Amblyseius andersoni is ook een goede roofmijt die preventief ingezet kan worden tegen spint.
Tripsen kunnen ook een plaag in de druiventeelt zijn. Zij beschadigen het gewas door plantencellen leeg te zuigen. De leeggezogen cellen in het blad vullen zich met lucht en geven zo een zilverachtige schijn, waarop zwarte puntjes (de uitwerpselen) te zien zijn.
Preventief bestrijden kan door het inzetten van de Amblyseius cucumeris . Deze roofmijten prikken de prooi aan en zuigen deze leeg. De Amblyseius cucumeris worden als zakjes ingezet, waarin een kweek van roofmijten zit, die een aantal weken lang uit het zakje lopen.
De workshop Biologische Gewasbescherming wordt gehouden in het paviljoen van Themapark De Westlandse Druif te Monster en start om 09.30 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur.
Voor de workshop is geen specifieke kennis van de druiventeelt nodig. De kosten voor de workshop Biologische Gewasbescherming bedragen € 15,00 (inclusief koffie/thee). U kunt dagelijks opgeven voor de workshop bij de receptie van Themapark De Westlandse Druif, Vlotlaan 535, 2681 TW Monster. Of via telefoonnummer 0174-248787 of [email protected].