Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Winkeldemonstraties Colourfultaste sporen aan tot proeven én kopen

Paprika scoort in Nederlandse en Duitse supermarkten

Mede dankzij de paprika was het deze zomer een kleurrijke bedoening in de Nederlandse en Duitse supermarkten. Onder het motto ‘Kleurrijk koken met paprika’ reisde een team van demonstrateurs en –trices door beide landen om mensen op de winkelvloer te laten zien én proeven wat deze vitaminerijke vruchtgroente allemaal in zijn mars heeft. De in totaal 800 winkeldemonstraties horen bij de Colourfultaste campagne die dit jaar met steun van de Europese unie van start ging.



Winkelende klanten kregen allerlei zomerse gerechten en gezonde hapjes met paprika aangeboden, samen met een handige receptenfolder vol recepten voor thuis. Het resultaat van de demonstraties mag er zijn, zo blijkt uit onafhankelijk onderzoek van het Productschap Tuinbouw, want bijna de helft (48%) van de bezoekers aan de demonstratiestand verliet de supermarkt mét een of meerdere heerlijke paprika’s in de tas. Of zoals een afdelingsmanager van een van de bezochte supermarkten zich liet ontvallen: “ik heb vandaag wel 7 tot 8 keer zoveel paprika’s verkocht als normaal”.

Dat de paprika populair is, blijkt ook uit de cijfers. Vrijwel alle ondervraagde supermarktbezoekers (95%) kopen wel eens paprika’s, waarvan 80% minimaal wekelijks en 43% zelfs 3 of meer paprika’s per week. Toch waren veel proevers verrast door de veelzijdigheid van de oranje, rode, gele en groene paprika’s die in de campagne centraal staan. In Duitsland trok de oranje paprika bijzonder de aandacht van het winkelende publiek. Uit het onderzoek blijkt verder dat consumenten de winkeldemonstraties goed waarderen, net als het proeven van de gerechten.


Duitsers eten paprika rauw, Nederlanders in warme gerechten

Zowel in Nederland als bij onze oosterburen gebruiken mensen paprika voor de meest uiteenlopende gerechten: in de salade, als rauwkost of een gezonde snack tussendoor, in warme gerechten of om te wokken. Toch zijn er ook verschillen. Opvallend is dat Duitsers veel vaker zeggen de paprika in salade te verwerken: 56% tegenover 19% in Nederland. Hetzelfde geldt voor rauwkost: 43% van de ondervraagden in Duitsland eet paprika ‘uit het vuistje’, bij ons is dat 16%. Voor het gebruik van paprika in warme gerechten is de score precies andersom: 56% in Nederland tegenover 16% in Duitsland. Ook is wokken met paprika hier veel populairder (51%) dan in de Duitse keuken (6%).



Meer recepten en prijzen winnen op www.colourfultaste.nl

Ongeveer de helft van de respondenten uit dit onderzoek (47%) zegt thuis zeker aan de slag te gaan met de paprikarecepten uit de folder die bij de winkeldemonstraties werd uitgereikt. Nog meer recepten, informatie en leuke ‘paprikagames’ zijn te vinden op www.colourfultaste.nl waar televisiekok Caspar Burgi bezoekers in een interactief receptenboek voorziet van professionele kooktips. “Leuk” en “zeer interessant” waren in veel gevallen de reacties van de respondenten, die vooral enthousiast zijn over het interactieve receptenboek en de productinformatie op de website. Ook populair is de foto- en receptenwedstrijd op colourfultaste.nl. Iedere week is er een prijs voor het lekkerste recept of de mooiste, grappigste of smakelijkste foto met paprika in de hoofdrol. In oktober maken álle prijswinnaars van deze zomer ook nog eens kans op een superhandige minilaptop. 
Publicatiedatum: