Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Prijzen Nederlandse zeevaart gedaald in eerste kwartaal

De prijzen van de Nederlandse zeevaart zijn in het eerste kwartaal van dit jaar 15,5 procent gedaald ten opzichte van een kwartaal eerder. De rederijen hebben door de economische recessie vooral de prijzen van containervervoer aanzienlijk verlaagd. De prijzen van verhuur van schepen inclusief bemanning (timecharter) daalden minder hard, zo berekende het CBS.

In het eerste kwartaal van 2009 was het Nederlandse containervervoer over zee van en naar ons land 22,1 procent goedkoper dan een kwartaal eerder. Vooral de prijzen van uitgaand containervervoer daalden zeer sterk. Deze dienst was 28,3 procent goedkoper dan een kwartaal eerder. De prijsdaling van inkomend containervervoer was 17,3 procent.

Door de recessie is de vraag naar containervervoer sterk afgenomen. De rederijen hebben daarom hun prijzen naar beneden aangepast. De prijsdaling werd nog versterkt door de gedaalde brandstofprijzen. De prijs van scheepsbrandstof daalde met 5,3 procent ten opzichte van een kwartaal eerder.

Bron: CBS
Publicatiedatum: