Overaanbod tomaten in Verenigde Staten
De teeltomstandigheden zijn echter perfect. Weinig regen gehad en dus een lage ziektedruk hebben geleid toteen toename van het areaal."
Toch klagen niet alle bedrijven in The States. Zo zegt Bob Spencer van West Coast Tomato in Palmetto tevreden te zijn over de gezondheid van zijn bedrijf. "Natuurlijk zou ik graag hogere prijzen willen zien, maar ik zou ook liever de goudopslag van Fort Knox in mijn kelder willen hebben en die heb ik ook niet!" Spencer verwacht dat een toename van het tomatenareaal heeft gezorgd voor dalende prijzen, maar hij is niet bang de tomatenteelt zal instorten. "Mensen blijven eten. Tomaten zijn geen luxe-artikelen, maar noodzakelijke goederen.
"De mate van het succes is per bedrijf nogal verschillend", denkt woordvoerster Liz Compton van het ministerie van Landbouw in Florida. Ze probeert het te verwoorden door middel van een vergelijking. "Als een orkaan over een straat woedt en die treft één huis dan heeft de huiseigenaar een slecht jaar, maar voor de andere mensen valt het wel mee."