Honeycrisp-appelen maken meer zaad
Als onderdeel van een dunproef op twee locaties in Michigan, werden Honeycrisp-bomen gedund op vier tot zes vruchten per vierkante centimeter van de stamdoorsnede op top - of zijwaartse bloemen. Bij de oogst werden de zaden van de vruchten geteld.
"Bij Honeycrisp is het vreemd dat het aantal zaden meer varieert dan bij normale appels, van 2 of 3 zaden, tot 14 of 16 zaden per vrucht," verklaart Flore. De meeste appels hebben vijf klokhuiskamers (met een maximum van twee zaden), maar bij Honeycrisp zijn er twee tot zeven klokhuiskamers per vrucht.
Ook zou men verwachten dat er meer zaden zitten in het fruit dat afkomstig is van een topbloem in vergelijking met de zijbloemen, merkte hij op. Maar op beide locaties vonden wetenschappers meer zaden in de zijbloemen dan in de topbloem. Bovendien staat het aantal zaden in verband met de vruchtgrootte.
"Op beide locaties zijn de vruchten van de zijbloemen groter dan van de topbloem," zei hij, met de toevoeging dat de onderzoekers van plan zijn om terug te gaan naar de bomen om te kijken naar de nabloei. Zij zijn geïnteresseerd of het aantal zaden en de vruchtgrootte beïnvloeden.