Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Sofia Kebapidou, Farm Hellas

Griekse Sissy peren gaan Italië veroveren

De Griekse Farm Hellas heeft veel energie gestoken in de promotie van zijn belangrijkste product: de biologische Sissy peer. Sissy peren zijn inmiddels in Griekse supers verkrijgbaar.
 
"Onze Sissy peren worden goed verkocht. Consumenten vragen er zelfs om. Een aantal retailers heeft de peren tijdelijk uit de schappen gehaald omdat andere peren niet meer verkocht werden," vertelt Sofia Kebapidou, landbouwkundig ingenieur bij Farm Hellas.



Aangezien Sissy een biologisch ras is, zijn de productievolumes nogal bescheiden, ongeveer 50 ton per seizoen. Volgens Kebapidou is dit volume toereikend voor zo'n twee maanden. Farm Hellas houdt zich met name bezig met de conventionele teelt. Het bedrijf heeft hiervoor een areaal van 80 hectare ter beschikking. Het bio-areaal bedraagt ongeveer 6 à 7 hectare. "We hopen dat Griekse telers de omslag naar bio zullen maken, zeker nu de EU subsidies beschikbaar heeft gesteld voor de biologische tuinbouw," vervolgt Kebapidou.

Farm Hellas zal deze subsidie gebruiken om een eigen pakstation te bouwen. Het bedrijf is al in overleg met lokale telers die graag zouden willen werken onder de paraplu van Farm Hellas. Bovendien heeft het bedrijf het verkrijgen van een GlobalGAP-keurmerk als doel voor 2017 gesteld om zo de Europese handel uit te breiden. Het belangrijkste doel voor dit jaar is echter het promoten van de Sissy peer in de Europese tuinbouwsector. Farm Hellas heeft in het bijzonder belangstelling voor Italië omdat in dit land van oudsher veel peren gegeten worden.



"We hebben onze Sissy peren aan Italiaanse telers gepresenteerd en zij reageerden positief. Met name in de regio Bolzano waar veel appeltelers gevestigd zijn, die meer en meer teleurgesteld raken in hun eigen sector. De appelteelt is te duur geworden en telers zijn op zoek naar winstgevende alternatieven. Het telen van peren zou uitkomst kunnen bieden in deze regio," vertelt Kebapidou.

Eén van de sterke punten van het ras is zijn vorstbestendigheid. Griekenland wordt regelmatig getroffen door slechte weersomstandigheden. Zo kampte het voornaamste productiegebied in Larissa in 2016 met een koufront met als gevolg dat 70% tot 80% van de totale perenproductie verloren ging. De productie van Sissy peren ondervond hier echter geen schade van. Deze eigenschap van Sissy wordt bevestigd door onderzoek van de Universiteiten van Thessaloninki en Volos en het Griekse ministerie van Landbouw."

 
Vanwege de hoge temperaturen ging het Sissy seizoen in 2016 eerder van start. Onder normale omstandigheden begint de pluk in de eerste week van augustus. Dit seizoen was dat dus in de laatste week van juli al het geval. De volumes zijn tot januari of februari beschikbaar uit de koelopslag en zelfs tot april wanneer zij behandeld zijn met Smartfresh. "We werken zo al jaren en slaan de helft van onze volumes op om het seizoen te rekken. We beëindigen ons seizoen doorgaans in april, zo rond de viering van het Griekse Paasfeest. Vanaf mei komen er volop andere Griekse fruitsoorten op de markt, zoals aardbeien," aldus Kebapidou.

Farm Hellas zal voor de eerste keer deelnemen aan de vakbeurs Fruit Logistica waar het zijn Sissy peren zal promoten en samen met andere bedrijven de Griekse sector zal vertegenwoordigen.

Voor meer informatie:
Sofia Kebapidou
Farm Hellas (Greece)
Tel 0030-6945-432-452
Email: [email protected]
www.farmhellas.gr 
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer