Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
40% meer volume

Eerste container Peruaanse mango onderweg

De pluk van Peruaanse mango's is begonnen en deze week zal de eerste container gevuld worden voor transport naar Europa. De verwachting was dat Peru veel vroeger zou zijn, maar het is slechts 1 à 2 weken eerder dan normaal. Afgelopen week was het mangocongres in Peru waar de oogstverwachting werd besproken. "De volumes zijn 40% hoger dit jaar, maar we hebben wel met kleine maten te maken," aldus Diana Sajami Tavára van FCE Export uit Peru.



Kleinere maten
"Europa is normaal gezien inkoper van middelmaten 6, 7 en 8. Vanaf 9 wordt het al wat lastiger. Echter zijn de maten die verwacht worden eerder 9,10 en 12. "Gelukkig is Amerika wel een liefhebber van de kleinere maten en we hebben daar ook lijntjes liggen. Het nadeel van Amerika is dat er best wat regels bij komen kijken, zoals de warmwaterbehandeling."



Concurrentie en weer

"Peru is dit jaar iets vroeger, maar Brazilië is wat later begonnen, waardoor ze nog wel wat langer doorgaan in december." In januari en februari is die concurrentie er niet meer. Tevens hebben boeren nieuwe gebieden ontdekt waar ze mango kunnen telen. "Door deze gebieden wordt het seizoen iets opgerekt, maar de kwaliteit is dan wel afwachten."



De telers zijn de afgelopen jaren niet verwend. Vorig jaar had het warme weer als gevolg van El Niño grote impact op de mango's. "Het warme weer zorgde ervoor dat de vruchten sneller gingen rijpen en dus in een vroeg stadium een hoge brix level hadden. Hierdoor kon het meeste volume niet meer verscheept worden.
Sommige telers in het Noorden, waar de mango geteeld word, hebben dan ook besloten om naast de mango ook druiven te telen en weer anderen zijn volledig overgestapt. "Het areaal is echter niet verminderd, maar dat heeft te maken met de nieuwe gebieden waar geteeld kan worden, die iets zuidelijker van de huidige productiegebieden liggen."


 
Optimistisch
"Ondanks de invloeden van het weer en andere omstandigheden zijn we optimistisch over dit seizoen. We werken al jaren met klanten uit Spanje, Verenigd Koninkrijk en Nederland en dat zullen we ook dit jaar weer blijven doen."

Voor meer informatie:
Diana Sajami Tavára
FCE Export
 +51 97 634 8373
[email protected]
www.fceexport.com
 

Gerelateerde artikelen → Zie meer