Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Aandeel AGF in uitgaven food bij instellingen slechts 5%

Instellingen besteden ruim 1 miljard euro aan eten en drinken. Met een aandeel van 5% van de totale inkoopwaarde aan eten en drinken valt de categorie aardappelen, groente en fruit buiten de top 5 van productcategorieƫn van de instellingen, die door koude dranken wordt aangevoerd. Opvallend, want bij bedrijven en restaurants staat AGF in de top 3.



De omzet in de instellingen daalt al jaren en AGF is hierop geen uitzondering. Net als in de totale foodservice is de waarde van de ingekochte groenten bijna anderhalf keer zo groot als van het fruit. Het grote verschil zit in de verhouding voorverpakte groente en fruit versus het verse product. Waar in de instellingen verse groente en fruit minder dan de helft van de inkoopwaarde omvat, is dat in de andere marktsegmenten meer dan driekwart.

Convenience verpakkingen bevatten met name groentemixen, sla of salade en fruitsalade. Vooral groente komt uit de diepvries: peulvruchten maar ook knolgewassen, groentemixen en bladgroenten. In de keukens van instellingen wordt meestal voor peulvruchten uit de diepvries gekozen. Het aandeel verse peulvruchten is slechts 6% tegen bijna een kwart in bedrijven en een derde in restaurants. Conserven zijn nergens zo populair als in de zorg. Het zal evenmin verbazen dat een traditioneel product als appelmoes nog steeds favoriet is in de zorg.

Anders dan in veel andere sectoren is AGF in zorginstellingen meer verbonden met de warme maaltijd, zoals knolgewassen, bladgroenten en koolsoorten, terwijl ziekenhuizen het juist meer zoeken in verse sla, groente- en fruitsalades, tomaten en komkommers. In de zorg staan koolsoorten en bladgroenten in de top 5, hoewel met name in verpleeghuizen de bladgroenten naar de achtergrond zijn verdwenen.

Het soort verse fruit in instellingen verschilt niet zo veel vergeleken met de totale foodservice. Citrus, appelen en bananen zijn de meest populaire vruchten. In de instellingen staan ook de peren in de top 5, meloenen daarentegen niet. In foodservice worden verhoudingsgewijs bijna drie keer zo veel kruiden ingekocht als in de instellingen.

Bron: Food Hospitality
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer