Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
eerste aankomst nieuwe oogst Israëlische medjoul dadels bij BUD Holland

"Mangistan blijft een vrij exclusief product"

Tholen - Begin deze week zijn de eerste Israëlische medjoul dadels van het nieuwe seizoen, per luchtvracht, bij BUD Holland aangekomen. "Wij zijn nu gestart met de 5 kg verpakkingen en zullen eind september, ook de 500 grams -, 1 kg - en 2 kg verpakkingen binnen gaan krijgen. De premium dadels zullen weer verpakt gaan worden onder het merk King Salomon en de classic / delight dadels onder het merk Jordan River. De vooruitzichten met kwaliteit en hoeveelheden voor het komend seizoen zijn zeer goed te noemen. Voor de export naar Rusland beschikken wij uiteraard over alle benodigde documenten", vertelt Richard van den Akker.



Doelstelling voor BUD Holland is om exoten jaarrond beschikbaar te hebben. Dat geldt ook voor mangistan en ramboetan. "Thailand is de belangrijkste producent voor Bud Holland, maar kan niet jaarrond leveren. Daarom vullen wij het jaar verder in aangaande mangistan met product uit Indonesië , Maleisië en Vietnam. Daarnaast hebben we met Colombia, aan de andere kant van de wereld, die slechts een korte productie periode kennen, nog een mogelijkheid om het seizoen aan te vullen", vertelt Edwin Janssen van BUD Holland. Ramboetan wordt in meer landen van de wereld professioneel aangeboden.



In volume zijn zowel mangistan als ramboetan voor BUD Holland een stabiel product. "Met name ramboetan is een redelijk volumeproduct. De afzet verloopt grotendeels via de (horeca-) groothandel, en exporteurs. December blijft voor deze exoten toch wel de topmaand. Wel zien we dat de concurrentie op de markt toeneemt, omdat het voor importeurs makkelijker wordt om bijvoorbeeld vanuit Thailand te importeren."




"Het duurt 10 tot 15 jaar voor een mangistanboom vruchten geeft, dat maakt het een dure exclusieve exoot. Hij wordt niet voor niks de koningin van de vruchten genoemd. Het is een heerlijke vrucht, met een friszoete smaak, maar met een beperkte houdbaarheid. Ook kan het met de mangistan gebeuren dat je een glazig vruchtje op je bord hebt en dat is nauwelijks zichtbaar aan de buitenkant", vertelt Edwin.



"De ramboetan ondervindt traditioneel concurrentie van de lychee. Komen de lychees nieuw op de markt, dan loopt de vraag naar ramboetan doorgaans wat terug. Bij de consument is ramboetan als easy peeler beter geaccepteerd als een vers, lekker hapje", vertelt Edwin. "Mangistan blijft een vrij exclusief product. De huidige bodemprijzen liggen rond de 14 euro voor een doos. Dan spreek je over ruim twintig vruchten van vier tot acht partjes, en die zijn toch vrij snel op. Ramboetan kost per doos net zoveel, maar dan heb je ongeveer vijftig vruchten in een doos."



Voor meer informatie:
Edwin Janssen,
Bud Holland Bv
Transportweg 67,
2676 LM Maasdijk
Tel: 0174-535318
e.janssen@bud.nl
www.bud.nl