Het humaan papillomavirus (HPV) is de meest overgedragen infectieziekte door geslachtsverkeer en wordt ervan verdacht kanker te veroorzaken. Tot op de dag van vandaag geldt de infectie als ongeneeslijk - maar wetenschappers ontdekten onlangs dat een paddenstoel dat mogelijk kan veranderen, meldt de Duitse website Praxisvita.de.
Voor het onlangs gepubliceerde pilotonderzoek van de University of Texas kregen HPV-positieve proefpersonen gedurende een periode van zes maanden dagelijks drie gram actieve hexose (AHCC) - een extract uit de Shiitake paddenstoel - toegediend. Daarbij bleken de shiitake paddenstoelen, die in Azië al duizenden jaren als geneesmiddel in worden gezet, daadwerkelijk een verbluffende werkzaamheid te hebben tegen het HPV-virus. Na afsluiting van het onderzoek was circa 50% van de onderzoeksdeelnemers HPV-negatief - zij golden dus als genezen - en bij nog eens 30% waren er verbeteringen in de bloedwaarden te herkennen.
De onderzoekers verklaren het effect als volgt: de toegediende actieve hexose (AHCC) verhoogt het aantal lymfocyten (killercellen) en de activiteit hiervan. Datzelfde geldt bovendien voor de vorming van nieuwe zogenaamde dendritische cellen (een celtype dat verantwoordelijk is voor de productie van antigenen) en cytokines (proteïnen die vijanden zoals virussen identificeren). Door deze upgrade van het lichaamseigen afweersysteem wordt zowel de HPV-infectie bestreden, alsook de groei van tumoren voorkomen.





Abonneren
Vacatures
"Tweetende AGF'ers"
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
- Honderden vrachtwagens geblokkeerd in Spanje door de sneeuw
- “Tussen Venlo en Hoogeveen zijn wij de enige met op- en overslag voor AGF”
- “Sinds het extreme weer in Spanje is de vraag naar onze groenten verdubbeld”
- Carrefour staakt verkoop van aardbeien in de winter
- Eerste Limburgse kasasperges extreem vroeg bij Teboza
Top 5 - afgelopen maand
Weer
"Verbluffende werkzaamheid van shiitake paddenstoelen"
Beschermen paddenstoelen tegen dodelijke virussen?
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2021-01-20 Foodtrends 2021
- 2021-01-19 Britten doen niet genoeg om hun immuunsysteem te versterken
- 2021-01-18 Covid-19 verandert eetgewoonten: Meer groenten, minder afhaalmaaltijden
- 2021-01-15 Druiven zijn een natuurlijke bron van zowel vitamine K als flavonoïden tegen Coronavirus
- 2021-01-14 HAK onthult het ‘intelligente groentebord’ voor kinderen
- 2021-01-13 Nooit geweten
- 2021-01-13 AGF-consumptie in EU groeide met 4% volgens Freshfel Europe
- 2021-01-11 "Consumenten zien veel drempels om gezonder te eten"
- 2021-01-06 Studenten eten te weinig groenten en fruit
- 2021-01-05 Ruim 448.000 kilo aan groenten en fruit verdeeld in schoolproject Vlaanderen
- 2021-01-04 "Groente en fruit zijn gezond en dat gaan we bewijzen"
- 2020-12-21 Behoefte aan gezonde producten en gemak stimuleren Europese vraag naar AGF
- 2020-12-16 Smakelijk, gezond en betaalbaar, is dat te combineren?
- 2020-12-10 HAK werkt aan “intelligent groentebord” voor kinderen
- 2020-12-08 Weinig veranderingen in eetgedrag tijdens tweede golf coronacrisis
- 2020-12-03 Welke Europeanen hebben hun consumptiegedrag het meest veranderd door corona?
- 2020-11-27 Helft van de ouders laat zich door kind overhalen tot het kopen van een ongezond product
- 2020-11-26 Kinderen vinden het moeilijk om in de supermarkt voor een appel te kiezen
- 2020-11-24 Britten en Finnen eten meer groenten en fruit, Noren en Denen minder
- 2020-11-20 Ook 50Plus en SGP willen meer oog voor gezonde voeding