
Het systeem bieden wij op twee verschillende manieren aan, door middel van de aan ons gekoppelde douane-agent of rechtstreeks met de douane. Iedereen geeft de voorkeur om aan te geven middels een koppeling via onze douane-agent dit geeft de gebruiker meer zekerheid. Hierdoor kan men terug vallen op de expertise van een officiële douane-agent. Ook wanneer de gebruiker om welke reden dan ook het uitvoerdocument niet zelf kan maken dan nemen wij dat van de gebruiker over. Dit is voor veel kleine bedrijven een groot pluspunt, omdat er meestal maar één persoon verantwoordelijk is voor het opmaken van de documenten. Wanneer deze persoon ziek is, vangen wij het op voor het bedrijf", vervolgt Wouter.
"Naast het zelf opmaken van een douane-uitvoerdocument, bieden we een goede service. Zo kunnen onze gebruikers buiten kantooruren bellen voor online ondersteuning. Men koopt bij ons geen dure software en betaalt ook geen servicekosten, men betaalt alleen wanneer er een document gemaakt is.
Voor veel bedrijven kan dit een aanzienlijke kostenbesparing opleveren en men kan sneller reageren op spoedzendingen", besluit Wouter.
Handelsmaatschappij Jan Oskam maakt sinds november 2013 gebruik van eCustoms. "Na een uitgebreide- en heldere uitleg van de webmodule met betrekking tot kosten, gebruik en service, hebben wij besloten om samen te gaan werken met EasyProgram", verklaart Erik Oskam. "De eerste exportdocumenten werden onder begeleiding van de helpdesk opgemaakt en stap voor stap werd de webmodule doorlopen. Bij de daaropvolgende documenten liepen wij tegen enkele problemen aan en raadpleegde wij de helpdesk. Meteen werd er gereageerd om de persoonlijke fouten te elimineren om het document kloppend te krijgen en deze correct te verzenden naar de douane."
Erik vertelt dat de service en de korte lijnen vanuit Easyprogram richting Jan Oskam BV vlekkeloos verlopen. "Zowel via mail- als telefoonverkeer wordt er direct gereageerd op lopende zaken. Wij konden aan de hand van de daarop volgende maanden, dat wij gebruik maakte van eCustoms, concluderen dat de gemaakte afspraken qua eenvoud (gebruik van het systeem) en afspraken nagekomen werden vanuit Easyprogram."
"Inmiddels werken wij nu meer dan een half jaar met eCustoms en hebben de KPI's op basis van kosten, snelheid en service gemeten. Op al deze punten hebben wij het afgelopen half jaar positief gescoord binnen onze onderneming, aan de hand van het gebruik van eCustoms. De basis van de added value vanuit eCustoms, is de tijdbesparing voor ons als bedrijf zijnde. Wij verwerken de documenten binnen 2 minuten en de terugkoppeling vanuit het douanesysteem is bijna 1 op 1. Hierdoor kunnen wij just-in-time onze documenten aan onze klant overhandigen, waarbij wij de servicegraad en stabiliteit vanuit Jan Oskam kunnen garanderen richting onze klant (win-winsituatie) Kortom, wij zijn zeer tevreden met eCustoms en hopen op dezelfde manier verder te gaan in de toekomst."
Voor meer informatie:
Wouter van Dam.
EasyProgram B.V.
Mob: 06-27172091
wouter@easyprogram.nl
www.easyprogram.nl