U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
"Paul Moers: "Reactie AH betekent dat Jumbo succes heeft"

Bananenoorlog Jumbo en Albert Heijn

Albert Heijn heeft een bananenoorlog ontketend met rivaal Jumbo. Dit meldt de Telegraaf. Jumbo trok vorige week in paginagrote advertenties de aandacht van de Nederlandse bananeneters. Daarin werd gestunt met 1 kilo bananen voor 99 cent. Eind vorige week haakt Albert Heijn aan met ook een zak bananen voor hetzelfde bedrag.

Toch wil een woordvoerster van Jumbo het geen prijzenslag noemen. "Wij brengen ons totale bananenassortiment onder de aandacht", zegt een woordvoerster van de supermarktketen. "Van goedkoop tot biologisch. Daarnaast zijn al onze bananen voortaan voorzien van het Rainforest Alliance-keurmerk."

Sector in paniek
Volgens merkenstrateeg Paul Moers, die jarenlang aan het hoofd stond van de AGF-afdeling van Albert Heijn, laat de stap van het Zaanse bedrijf zien dat de supermarktsector in paniek is, omdat de groei uit de branche verdwenen is. De Jumbo wil laten zien dat ze lef hebben. Dan kan Albert Heijn stil blijven zitten en het over zich heen laten komen, maar AH moet wat. De marktleider staat zelf loodzwaar onder druk en voor het eerst sinds jaren martkaandeel heeft de keten marktaandeel verloren. Er is reorganisatie aangekondigd. Mensen zijn uit hun functie ontheven. Het gaat er keihard aan toe. Tevens is aangekondigd dat uitbreiding in Duitsland op een laag pitje wordt gezet, omdat ze eerst de oorlog in Nederland willen winnen."

Fel gevecht
De reactie van Albert Heijn betekent volgens Moers dat Jumbo succes heeft. "Opvallend is dat AH laat reageert, maar goed, ze laten niet over zich heen lopen. Toch is het opmerkelijk dat juist de banaan is uitgekozen voor een fel gevecht. Op bananen wordt goed verdiend. Het is een erg winstgevend product. Die winstbijdrage zal nu verdwijnen. Maar Albert Heijn wil even laten zien wie de baas is. Aan de ene kant door het prijssignaal van 99 cent. Aan de andere kant door het hele assortiment aan te prijzen. Maar het zal niet de laatste slag zijn tussen de twee bedrijven. Die gaat nog wel even door."

Klik hier voor het artikel van de Telegraaf

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer