Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Sneeuw en hagel beschadigen komkommerteelt Motril

Tholen - Een sneeuw- en hagelbui zaterdagochtend heeft komkommerkassen beschadigd in Motril, Spanje "Er zijn geen hele bedrijven ingestort, maar er is wel sneeuw en hagel naar binnen gevallen. Het folie scheurt af en op het laagste punt valt de sneeuw naar beneden. De vraag is nu hoe de planten zich houden", vertelt Cees Ammerlaan, die vorige week voor Nunhems het gebied bezocht.


Sneeuw in komkommerkassen Motril


Hagel in komkommerkassen Motril



Toen Cees Ammerlaan uit Spanje vertrok, was het nog mooi weer - maar zaterdagochtend hagelde en sneeuwde het in Motril, Spanje. De regio is bekend om het areaal komkommerkassen. Jaarlijks wordt er zo'n 1000 hectare komkommer geplant, schat Ammerlaan. "De komkommerteelt in de regio is veel minder intensief dan in Nederland", vertelt hij. "Aan een plant hangen veel komkommers en de planten zien er prachtig uit, maar het gaat traag. In verhouding komt er weinig van de planten af. In Nederland hangt verhoudingsgewijs veel minder, maar gaat het veel sneller."


Veel komkommers aan, maar weinig komkommers van de planten


Telersrondgang



Schade
Hoeveel schade er precies is en of dit een dip in de komkommerproductie in Motril oplevert, is nog niet in te schatten. "Een paar weken geleden is bij telers in Almeria hetzelfde gebeurd. Daar zie je nu nog wat kassen op de grond liggen, maar nog geen half procent van het areaal. De rest staat gewoon overeind en de komkommers groeiden door. Ook de telers in Almeria waren verbaasd hoe makkelijk het opgevangen is." Heeft dat te maken met de jaarlijks verbeterende teelt? "Tegen dit soort omstandigheden kun je je eigenlijk niet wapenen", vertelt Ammerlaan. "Wat je wel ziet, zeker als zaadveredelaar natuurlijk, is dat de rassen sterker zijn. Hoe sterker de rassen, hoe beter ze tegen de kou kunnen. Dan herstelt het gewas zich ook beter." Nunhems levert Mastil als hoofdras voor de vroege teelt (juli, begin augustus) en de laatste teelt, die nu gezaaid wordt. In het grootste marktsegment hebben ze na een drukbezochte open dag goede verwachtingen voor ras Tesoro.


Telen in Almeria


Substraatteelt

Teeltomstandigheden
Ook de teeltomstandigheden zijn in ontwikkeling. In de gebieden wordt op kleine schaal verwarmd en op een bedrijf is zelfs buisrailverwarming geïnstalleerd. "Dat was een glazen kas. In de foliekassen wordt gewerkt met dubbelfolie. Onder het normale kasfolie wordt, net als in de Nederlandse kassen, folie geplaatst. Gecombineerd met heteluchtverwarming versnellen ze de teelt."


Buisrailverwarming in Spaanse kassen




Voor meer informatie:
Cees Ammerlaan
Sales Specialist Cucumber
Nunhems Netherlands BV
Mob: + 316 15004979

 
Publicatiedatum: