Tholen - De groei zit er bij Yilmaz Radijs goed in. In 2001 startte Zoef Yilmaz met het telen van radijs in het Westland en inmiddels is het areaal losse en bosradijs de 12 hectare gepasseerd. "De laatste vier jaar zijn we telkens met 20% gegroeid. Dit jaar breiden we niet uit, omdat we rustig willen groeien, maar de vraag neemt toe, dus de kans is groot dat we in 2015 weer uitbreiden", lacht de teler.
In 2012 opende Yilmaz Radijs een ruime verwerkingslocatie op ABC Westland. Sinds oktober 2013 biedt de teler de radijs ook in flowpack aan, om zodoende een totaalpakket aan te bieden aan haar klanten. Die klantenkring bestaat hoofdzakelijk uit retailers in het buitenland (80%) en de overige omzet wordt gerealiseerd in het binnenland.
De huidige winter verloopt volgens Zoef redelijk. "De vraag is niet bijzonder goed of slecht, maar door het zachte weer zijn de stookkosten in elk geval niet al te hoog. "Tevreden is de teler over het nieuwe ras Autella van Nickerson-Zwaan. "Een prima ras voor de winterperiode. Hiervoor hadden we in de winter nog weleens last van een aantal problemen, maar dit is een mooi rood ras met vers blad en ook inwendig ziet het er goed uit."

De teler doet er alles aan om aan de hoogste kwaliteitseisente voldoen en doet daarom zoveel mogelijk in eigen huis. Zo wordt de volledigeteelt, verkoop en logistiek zelf verzorgd. "Zo weten we altijd wat weverkopen en kennen we de kwaliteit van de radijs. Onlangs hebben we de grondgestoomd, waardoor we op een schone grond bijna probleemloos radijs kunnentelen. Dat is toch een ander verhaal dan de vollegrondsteelten in hetbuitenland, waarbij de teelt veel minder goed te controleren valt. Uiteindelijkzoeken alle supermarkten in binnen- en buitenland naar kwaliteit."
Voor meer informatie:
Yilmaz Radijs
ABC Westland 417
2685 DE Poeldijk
The Netherlands
Tel: +31 (0)6 1941 8327
Tel: +31 (0)174 246 782
[email protected]
www.YilmazRadijs.nl