U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Finland betaalt de beste prijzen voor Spaanse tomaten

Volgens gegevens die zijn uitgewerkt door Hortoinfo en verkregen van Fepex en de Spaanse belastingdienst, betaalt Finland van de 20 landen van de Europese Unie de hoogste prijs voor Spaanse tomaten. Ze betaalden een gemiddelde prijs van 1,46 euro per kilo, gevolgd door België met 1,33 euro per kilo en Zweden met een gemiddelde prijs van 1,25 euro per kilo. De lijst gaat verder met Letland (1,17 euro / kilo) en Duitsland (1,15 euro / kilo).

Portugal betaalde het minst met slechts 0,75 Euro / kilo, vlak achter Roemenië met 0,76, Bulgarije met 0.79 en Litouwen, die 0,80 euro / kilo betaalde.

De belangrijkste importeurs
Duitsland is zoals gewoonlijk de belangrijkste afnemer van Spaanse tomaten met een totaal van 132.890.000 kilo voor 152.520.000 euro tegen een gemiddelde prijs van 1,15 euro / kilo.

Frankrijk bereikte de tweede plaats in termen van volume met 95.470.000 kilo voor 82.410.000 euro. Het Verenigd Koninkrijk neemt in deze lijst de derde plaats in met 88.780.000 kilo tomaten met een totale waarde van 80.830.000 euro en een gemiddelde prijs van 0,91 euro / kilo.

Bron: hortoinfo.es

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer