Hoewel de machine is ontworpen voor het op hoog tempo sorteren van stevigere soorten zoals Bing, Stella en Lambert, is hij ook geschikt voor delicate soorten zoals Rainer en Royal Anne. Fruitcontact wordt tijdens het transport in de machine gereduceerd, waardoor schade aan het fruit wordt voorkomen. Toch blijft de Compac Small Fruit Sorter efficiënt genoeg om 50% aan arbeid te besparen.
Ook de volgende Compac Small Fruit Sorter, die in gebruik genomen zal worden, is een project in samenwerking met Van Doren Sales. Het succes van Prima Frutta is in Chili niet onopgemerkt gebleven. Een tweede belanghebbende bestelde een sorteermachine. Deze zal in oktober 2013 in gebruik genomen worden op tijd voor het seizoen op het zuidelijk halfrond.
In 2010 werd een bestaande machine uitgebreid met het Compac InVision System, waardoor het sorteren op kleur, formaat en vorm werd geoptimaliseerd en de doorstroom versneld. Een jaar later werden twee vijfbaans MLS sorteerders met InVision 9000 geïnstalleerd. Hiermee werd sortering op defecten verbeterd en de appelfaciliteit uitgebreid. De nauwe samenwerking tussen Van Doren Sales en Prima Frutta leidde uiteindelijk tot een complete sorteerlijn met een capaciteit van 50.000 kersen per minuut.
Klik hier voor meer foto's: more pictures
Voor meer informatie:
Nathan Soich
Compac
Tel: +64 9 929 2511
[email protected]