Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Andalusische worteloogst stijgt 19%, prijzen dalen 24%

De wortelteelt in Andalusië is in 2024/25 flink gestegen. Vergeleken met het voorgaande seizoen lag de opbrengst 19% hoger, met een geraamd totaal van ruim 165.000 ton.

De provincies Cádiz en Sevilla namen samen 97% van zowel het areaal als de totale Andalusische productie voor hun rekening. Cádiz kwam uit op bijna 115.000 ton, een stijging van 17,3% ten opzichte van een jaar eerder. In Sevilla kwam de oogst uit op ongeveer 47.000 ton, goed voor een groei van 33,7%. De vroege wortelen werden vanaf eind augustus gezaaid.

© Chernetskaya | Dreamstime

Het seizoen kreeg steun van ruimere regenval en een betere beschikbaarheid van irrigatiewater tijdens de teelt. Tegelijk zorgde die regen in het najaar ook voor flinke schade door overstromingen, vooral op lagergelegen percelen in het binnenland. Ondanks die moeilijke omstandigheden nam het areaal met 8,9% toe tot 3.151 hectare. Daarmee was het het grootste wortelareaal van de afgelopen vijf jaar.

Andalusië was in 2024/25 goed voor 42% van de Spaanse wortelproductie en voor 42,3% van het areaal. Cádiz was verantwoordelijk voor 28,5% van de Spaanse oogst, gevolgd door Sevilla met 12,6%. Naast Andalusië is ook Castilla y León een belangrijke teeltregio, met 39,2% van de productie en 40,9% van het areaal. Castilla-La Mancha volgt op grotere afstand, met 9,6% van de oogst.

De gemiddelde wortelprijs kwam tijdens het seizoen uit op €0,33 per kilo. Dat is 24% lager dan in het voorgaande seizoen en 16% onder het vijfjarig gemiddelde.

Ook op handelsvlak was het beeld gemengd. De Andalusische export van wortelen kwam uit op iets meer dan 65.000 ton, maar dat is wel 37% minder dan een jaar eerder. Frankrijk bleef de belangrijkste afzetmarkt en nam 33% van het exportvolume voor zijn rekening. Daarna volgen Duitsland met 23% en Nederland met 16%. Bij de import in Andalusië waren Frankrijk en Nederland de belangrijkste herkomstlanden, met respectievelijk 35% en 34%.

Bron: Observatorio de Precios de la Junta de Andalucía

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer