Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Beurzen Wieringermeer en Leeuwarden voegen aardappelnoteringen samen

De tafelaardappelnoteringscomissies van de beursverenigingen van Wieringermeer en Leeuwarden hebben per 1 november hun noteringen samengevoegd. Dat meldt het Noordhollands Dagblad. De beurs in Leeuwarden wordt opgeheven en de nieuwe commissie, bestaande uit drie telers en twee handelshuizen, houdt wekelijks de prijzen bij van de rassen Bildtstar, Eigenheimer, Nicola, Frieslander en de productklassen kruimig, vast en rood.

Volgens de beide beursverenigingen is het doel van de samenvoeging om tot een sterkere en breder gedragen notering van de verschillende productgroepen te komen. Noteringen van Leeuwarden voor uien, voer en het tafelaardappelras Irene vervallen en worden overgenomen door de beurs in Wieringermeer. Telers uit de regio Leeuwarden worden uitgenodigd lid te worden van de Wieringermeerse vereniging om direct input te kunnen leveren en de noteringen te ontvangen.

Bron: Noordhollands Dagblad

Gerelateerde artikelen → Zie meer