Van Gelder groente & fruit maakt bekend dat Jan van Gelder, directeur inkoop en telg uit de oprichtersfamilie, na een dienstverband van 50 jaar zijn functie na 31 oktober neerlegt.
Jan startte in 1975, op 15‑jarige leeftijd, binnen het familiebedrijf. Hij kwam net van school en ging direct aan de slag bij zijn oudere broers Leen in de tuinderij en Gerrit in de groentewinkel aan de Pieter de Hoochstraat. Later volgde de kiosk op het Raadhuisplein en de Versmarkt in Ridderkerk, waar Jan de leiding over nam.
© Van Gelder Nederland
Jan van Gelder (verleden en heden)
In 2011 maakte Jan de overstap van de groentezaken naar de inkoopafdeling, waar hij samen met zijn zoons Leon en Ferry de afdeling verder uitbouwde. Dankzij de groei en het rechtstreeks inkopen ontstond een steeds groter schaalvoordeel, waardoor de commerciële organisatie met scherpere prijzen de markt op kon en verder kon groeien.
Jan van Gelder: "Ik kijk met trots terug op wat we met collega's, klanten en telers hebben opgebouwd. Hoewel dit hoofdstuk nu sluit kom ik zeker nog regelmatig langs voor een kop koffie."
"Jan is een voorbeeld van toewijding en visie," aldus Gerrit en Anton, algemeen en commercieel directeur bij Van Gelder. "Zijn bijdrage aan ons bedrijf is onmiskenbaar en we zijn hem dankbaar voor alles wat hij heeft betekend. Zijn vakmanschap, mentaliteit en familiewaarden blijven verankerd in onze organisatie."