Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"We hebben recent de grootste kersensorteerder van Europa met 48 sporen geïnstalleerd"

Jaar na jaar wordt de AGF-sector technischer. Ook voor kleine vruchten als blauwe bessen, kersen of cherrytomaten neemt de vraag naar slimme sorteermachines, kwaliteitscamera's en geautomatiseerd verpakken toe.

Dat merkt ook het Spaanse bedrijf Elifab, gespecialiseerd in het sorteren van kleine vruchten. "We zijn in 2016 begonnen met sorteermachines voor blauwe bessen, kersen, pruimen en cherrytomaten", vertelt directeur Fabricio Santos van Elifab. "Inmiddels zijn we actief in twintig landen en draaien er al zo'n 110 van onze machines in Chili, Peru, Mexico, de VS, Canada, Australië, Marokko, Zuid-Afrika, Rusland, Oekraïne en Bulgarije."

© Fresh Plaza

Vooral de blauwe bes zit wereldwijd flink in de lift. Peru, Marokko en de VS springen eruit als groeimarkten. Spanje blijft echter belangrijk. Daar installeerde Elifab recent nog de grootste kersensorteermachine van Europa, en misschien wel van de wereld. Het systeem telt 48 sporen, werkt met kunstmatige intelligentie en verpakt automatisch. "Een mijlpaal in mijn carrière", aldus Santos.

Toch zijn veel bedrijven terughoudend. "Maar zodra ze de resultaten zien, willen ze vaak meteen groter en beter", zegt hij. Het bedrijf werkt het liefst met kwetsbaar fruit. "Bij kersen of blauwe bessen komt het aan op precisie. Onze machines halen 45 stuks per seconde per lijn, terwijl sorteren van appelen vaak niet verder komt dan 12 per seconde."

Alle techniek komt uit eigen huis, ontwikkeld en gebouwd in Murcia. Zelfs de toeleveranciers zitten om de hoek. "Dat bespaart kosten en zorgt voor flexibiliteit", zegt Santos.

"Ellips is onze partner en tevens onze technologieleverancier. Zij leveren ons de beste vision-systemen ter wereld. Ze zetten al lang vóór de rest in op AI. Zij liepen voorop met Ellips True AI . En voor het verpakken aan het eind van de lijn werken we samen met geautomatiseerde dozenverpakking van Mat Exakta en de automatische robots van Palm Systems."

Het resultaat mag er zijn. "Neem kersen", legt Santos uit. "Een regenbui kan in één klap 30% van de oogst bederven. Handmatig sorteren is dan nauwelijks rendabel. Onze machines halen tot 98% van de slechte vruchten eruit. Dat kan bij een moeilijk seizoen echt het verschil maken tussen verlies en winst."

Voor meer informatie:
Fabricio Santos (manager)
Elifab
Tel: +34 600 69 84 93 (Spanje)
[email protected]
www.elifab.com

https://insights.ellips.com/customers/how-vidrio-fruits-delivers-for-the-worlds-most-demanding-cherry-markets

Gerelateerde artikelen → Zie meer