Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Sjorders Rotterdam staken: haven dreigt te blokkeren

De staking van sjorders in de haven van Rotterdam legt het werk in de haven voor 48 uur stil, waardoor schepen niet kunnen laden of lossen en congestie dreigt. Dat meldt nieuwszender BNR. Haveneconoom Bart Kuipers van de Erasmus Universiteit noemt de situatie in de uitzending van BNR 'een drama' en waarschuwt voor de gevolgen van het stilvallen van de containerstromen.

De inzet van het conflict zijn salarisonderhandelingen: de sjorders willen tweemaal 10 procent loonsverhoging. Kuipers benadrukt dat het zware werk relatief goed wordt betaald, met een maximumsalaris van zo'n 60.000 euro per jaar, maar dat het onmisbaar is voor de doorstroming in de haven. Volgens hem is er sprake van een 'perfect storm', omdat ook andere havens zoals Antwerpen te maken hebben met stakingen.

Bron: BNR

Gerelateerde artikelen → Zie meer