Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Ets Meseguer (Frankrijk)

Seizoenseinde met sterke vraag naar Spaanse handsinaasappelen

De markt voor Spaanse handsinaasappelen is momenteel erg gunstig, nu het seizoen op zijn einde loopt. "We zitten in de laatste fase met onze Summer Navel Extra Sweet Llusar, die eerder al werd bekroond met de titel 'Smaak van het Jaar'. Zelfs zo laat in het seizoen blijft deze sinaasappel uitblinken in smaak, geur en zoetheid", vertelt Benoît Maillard-Guillon van het Franse Ets Meseguer.

Weinig aanbieders
Voor het bedrijf zijn dit gouden weken: ze behoren tot de weinigen die dit product in mei nog kunnen leveren. "Veel handelaren focussen nu op perssinaasappelen, die groter zijn van maat, maar ook een heel ander suiker-zuurgehalte hebben. Dat friszure karakter is prima in sap, maar minder gewenst voor consumptie als handfruit. Doordat er nog maar weinig aanbieders zijn van echte handsinaasappelen, is de vraag groot en hebben onze klanten weinig concurrentie. De markt is daardoor erg gunstig."

Dat geldt overigens niet alleen voor sinaasappelen. "We hebben ook nog mandarijnen van uitstekende kwaliteit. Ondanks dat de prijzen de afgelopen twee weken flink zijn gestegen, blijft de vraag stevig. Als de kwaliteit goed is, blijven klanten terugkomen."

Hét moment om je te onderscheiden
Juist het einde van het seizoen is voor importeurs een strategisch belangrijk moment. "Begin en einde van een seizoen zijn de uitgelezen periodes om je te onderscheiden. Het is hét moment om te laten zien dat ons citrus van constante kwaliteit is, van de eerste tot de laatste levering. Zo onthouden klanten ons merk voor volgende seizoenen."

Ook prijsvorming vraagt om de juiste balans. "We willen dat het intensieve selectieproces van onze telers eerlijk wordt beloond. Tegelijkertijd moeten we niet over de kop gaan met de prijzen. Natuurlijk zouden we nu kunnen vragen wat we willen, zo sterk is de vraag. Maar het is belangrijk om realistisch te blijven, zodat klanten ook volgend jaar weer bij ons aankloppen."

De afzet van Summer Navel Extra Sweet loopt nog tot half juli. Kort daarna start Meseguer met de import van Navels uit Zuid-Afrika.

Voor meer informatie:
Ets Meseguer
Benoît Maillard-Guillon
Tel: +33 146 864 170 (Frankrijk)
[email protected]
www.etsmeseguer.fr