De vraag naar apparatuur voor de verwerking van groenten en fruit neemt een hoge vlucht in het Midden-Oosten. Dit is een reactie op de behoefte van de wereldmarkt aan verwerkte groente en fruit en op de kansen die ontstaan door concurrerende oogstprijzen. Ahmed Heiza, CEO van machineleverancier Misr Vision, noemt drie sectoren waar de vraag het grootst is.
Citrusconcentraat
De eerste komt tot uiting in de citrusconcentraatsector, waar vorig seizoen verschillende nieuwe fabrieken werden geopend in Egypte, terwijl andere naar verwachting volgend seizoen operationeel zullen zijn. Heiza: "Vanwege de toegenomen vraag en het gat in de markt in de citrussector, werd er vorig jaar veel geïnvesteerd in fabrieken voor citrusconcentraat. De uitrol verliep niet zoals gepland, aangezien slechts 50% van de geplande faciliteiten operationeel zijn, voornamelijk dankzij buitenlandse investeerders, terwijl de overige 50% hun lijnen moeten afwerken en klaar moeten zijn voor het volgende seizoen."
Aardappelverwerking
Ook in Egypte en Saoedi-Arabië trekt de aardappelverwerking investeerders aan en worden machines geïmporteerd. Heiza: "Er is een actieve beweging in de frietfabrieken in Egypte en Saudi-Arabië om aan de wereldwijde vraag te voldoen. Friet van zoete aardappel is ook een veelbelovend product dat een goede markt vindt in Europa. Daarnaast blijft de markt voor aardappelchips groeien, omdat het de goedkoopste snack wordt voor consumenten en de meest betaalbare verwerkingslijn voor fabrikanten. Het is ook vermeldenswaard dat de prijzen van aardappelgewassen dit jaar zijn gedaald door overcapaciteit, wat investeringen in verwerkingsmachines verder aanmoedigt."
Diepgevroren aardbeien
Tot slot blijft een van de belangrijkste sectoren waar investeringen in machines snel toenemen in de regio die van de verwerking van aardbeien in Egypte. Heiza: "Diepgevroren aardbeien hebben hun aantrekkingskracht voor veel investeerders behouden als de meest betaalbare productielijn, met veel opties geïmporteerd uit China voor IQF en koelinstallaties. Het moet gezegd worden dat nieuwkomers uit China machines tegen lage prijzen verkopen, wat de markt als geheel beïnvloedt. Gevriesdroogde aardbeien staan ook steeds meer in de belangstelling, waardoor sommige telers ze tegen een hogere prijs kunnen verkopen vanwege de speciale teeltpraktijken die voor dit product vereist zijn."
Voor meer informatie:
Ahmed Heiza
Misr Vision
Tel: +20 100 135 8567
[email protected]
www.misr-vision.com