Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Maphlix Trust Ghana

"Wij leveren 75% van de zoete aardappelen in Ghana"

"Ghana groeit uit tot een grote leverancier van zoete aardappelen," zegt Felix Kamassah, directeur van Maphlix Trust Ghana. "Ons grote voordeel is dat we het hele jaar door kunnen telen op een uitgestrekt areaal. Tot nu toe werden we soms beperkt door irrigatieproblemen bij droogte, maar daarin hebben we inmiddels grote vooruitgang geboekt dankzij de installatie van nieuwe irrigatiesystemen."

Volgens Kamassah zal het nationale areaal voor zoete aardappelen in Ghana vanaf dit jaar groeien tot 4.000 hectare. "Bij Maphlix zijn we verantwoordelijk voor 3.000 hectare, wat neerkomt op 75% van de totale teelt in het land," zegt hij.

Dankzij deze uitbreiding verwacht Ghana dit seizoen al 500.000 ton zoete aardappelen te produceren. Om te concurreren met Afrikaanse exportreuzen zoals Egypte, zet Ghana in op een langer seizoen, concurrerende prijzen en efficiƫnte logistiek. "We kunnen Europa binnen 12 dagen beleveren," legt Kamassah uit. "Er is wel wat congestie vanaf juli, wanneer ook bananen en yams in grote hoeveelheden worden geƫxporteerd. Daarom werken we samen met de overheid en rederijen om nieuwe transportroutes te openen."

De vooruitzichten zijn volgens Kamassah veelbelovend. "We zien nu al veel interesse vanuit het VK en Nederland, maar ook vanuit de VS," voegt hij toe.

Maphlix Trust Ghana zal aanwezig zijn op de Fruit Logistica, in hal 25 stand C-03.

Voor meer informatie:
Dr. Felix Kamassah
Maphlix Trust Ghana Limited
Tel: +233244196228
[email protected]
www.maphlixtrust.com