Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"We hopen dat Brazilië een belangrijke exporteur van dragonfruit wordt"

De teelt van dragonfruit in Brazilië heeft de afgelopen jaren een aanzienlijke groei doorgemaakt. "De teelt was erg gericht op het familiale landbouwmodel, maar de laatste jaren zien we interesse van investeerders en AGF-sector", zegt landbouwkundige Ricardo Martins, eigenaar van het adviesbureau Pitaya SC in Zuid-Brazilië.

Hij wijst erop dat het teeltmodel voor dragonfruit in Brazilië sterk gericht is op conserveringspraktijken met het gebruik van bodembedekking, biologische meststoffen en biologische producten om plagen en ziekten te bestrijden. "Daarnaast heeft het gebruik van zelfbestuivende variëteiten van dragonfruit het voor telers gemakkelijker gemaakt om in het gewas te investeren. De nieuwe projecten hebben ook een hoge economische levensvatbaarheid laten zien, vooral projecten met een hoge plantdichtheid met 100% zelfbestuivende variëteiten en verwachte opbrengsten van 40 tot 60 ton per hectare, zegt Martins.

De Association of Pitaya Growers of Brazil - APPIBRAS, is de belangrijkste vereniging die dragonfruittelers vertegenwoordigt die een belangrijke rol spelen in de promotie van het fruit door middel van evenementen en symposia die de afgelopen tijd zijn gehouden. De binnenlandse vraag in Brazilië is erg goed met een gemiddelde van $2 per kg, wat vergelijkbaar is met de exportprijzen. Naarmate de aanplant en de oogst toenemen, zullen telers echter naar exportmarkten beginnen te kijken.

De jonge dragonfruitsector in Brazilië hoopt in de nabije toekomst uit te groeien tot een belangrijke leverancier, zegt Martins. "We hopen dat Brazilië in de toekomst een belangrijke, duurzame teler en exporteur van dragonfruit wordt. Momenteel is het gemiddelde areaal 6.000 hectare, maar er zijn geen grenzen aan het uitbreidingsproject en we zijn er zeker van dat Brazilië binnenkort een vooraanstaande speler zal zijn," besluit Martins.

Voor meer informatie:
Ricardo Martins
Pitaya SC
Tel: +55 48 9626 2974
[email protected]