Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Agriindus gelanceerd voor verwerkende aardappelindustrie

In Spanje is de vraag naar verse aardappelen de afgelopen jaren gedaald, terwijl de behoefte aan aardappelen voor de verwerkende industrie juist stijgt. Om aan deze groeiende vraag naar grondstoffen te voldoen, heeft Grupo Intersur eerder dit jaar Agriindus opgericht.

"Agriindus is gevestigd in de regio Castilla y León en richt zich vooral op de binnenlandse voedingsindustrie. Met volledige controle over de toeleveringsketen zorgen we voor stabiele volumes en kosten", zegt Juanjo López, COO van de nieuwe onderneming.

De naam Agrícola Integradora Industrial, oftewel Agriindus, zegt het al: de volledige keten is geïntegreerd. "We leveren pootgoed aan telers, telen onder contract met klanten, volgen de groei van de gewassen op het veld, controleren de kwaliteit van de producten, verzamelen de aardappelen in onze faciliteiten in Tordesillas en zorgen voor de logistiek naar de aardappelverwerkers", aldus López.

De nieuwe onderneming heeft een dubbele missie: het versterken van de sector en het nieuw leven inblazen van leeglopende dorpen op het platteland. López, zelf afkomstig uit een dorp in de provincie Ávila, benadrukt: "Mijn doel is om niet alleen de spanningen in de toeleveringsketen, veroorzaakt door schaarste en prijsstijgingen, op te lossen. Ik wil ook banen creëren en het voortbestaan van de dorpen verzekeren. Door de afname van werkgelegenheid zijn veel jongeren genoodzaakt hun dorpen te verlaten. Met dit project willen we hen een reden geven om te blijven en telers goede voorwaarden bieden."

Samenwerken aan sterke ketens
Agriindus teelt momenteel naast industrieaardappelen ook uien en wortelen voor de versmarkt en de verwerkende industrie. In 2024 heeft de onderneming 21.000 ton van deze producten geoogst op 485 hectare in Castilla y León, Portugal en Andalusië, naast product dat het betrekt dat bij 50 aangesloten telers.

"De aardappelketen stond in 2024 onder zware druk", vervolgt López. "Schaarste aan pootgoed en ongunstige weersomstandigheden leidden tot een kleinere oogst. Dit had gevolgen voor aardappelverwerkers die geen goed georganiseerde keten hadden: zij kampten met tekorten of sterk gestegen kosten. Agriindus werkt daarom samen met de industrie om de toeleveringsketens voor volgend jaar te versterken."

Voor uien was de situatie anders. "Daar was sprake van overaanbod. Veel telers hadden geen contracten en overspoelden de markt al vroeg in het seizoen, wat de prijzen deed instorten. Onze aangesloten telers, die onder onze contracten werken, zagen hun winst echter gewaarborgd", legt López uit.

Voor 2025 heeft Agriindus ambitieuze plannen. "We willen ons bedrijf uitbreiden en roepen zowel verwerkingsbedrijven als telers op om zich bij ons aan te sluiten. Aardappelverwerkers kunnen profiteren van onze toeleveringsprogramma's, en telers krijgen toegang tot stabiele voorwaarden en garanties. Met deze uitbreiding willen we ook nieuwe markten in Europa aanboren", sluit López af.

Voor meer informatie:
Agriindus
Grupo Intersur
[email protected]