"Het areaal is nog beperkt, maar de feedback is zo bemoedigend dat we zeker zullen investeren in bijkomende hectares", zegt Antonio Zani, verkoopverantwoordelijke bij Granfrutta Zani, over de clubpeer Fred.

"De opbrengst is dit jaar goed geweest, vooral dankzij anti-vorstsystemen en hagelnetten, die overigens ook in het geval van late vrieskou de vorst belemmeren hard toe te slaan. Met onze eerste hoeveelheden voeren we nu consumententesten uit en de feedback is alleen maar positief."

Fred is een tweekleurige peer van gemiddeld kaliber. Het vruchtvlees is compact, knapperig en sappig. De peer is aromatisch, zoet, maar ook lichtjes zuur. De kwaliteit is gegarandeerd.
"Bovendien heeft onderzoek aangetoond dat Fred tolerant is voor bruine vlekken, net zoals de Williams peer", voegt Zani toe.
Sandro en Antonio Zani
"Helaas hebben traditionele peren te lijden onder de terugkeer van bepaalde ziekten. Er wordt alleszins aanbevolen om hagelnetten en vorstbescherming te gebruiken om kwaliteitsfruit te verkrijgen."

Er zijn dan ook volop onderzoeksprojecten voor rassenvernieuwing en Fred is een van de nieuwigheden die de afgelopen jaren op de markt zijn gebracht.
Voor meer informatie:
OP Granfrutta Zani
Via Monte Sant'Andrea
48018 Granarolo Faentino (RA) - Italiƫ
Tel: +39 (0)546 695211
[email protected]
www.granfruttazani.it