Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Prijs sinaasappel uit Castellón 80% hoger dan vijfjarig gemiddelde

Clemenules is het juweel van de tuinbouw in de Spaanse provincie Castellón, maar ook andere citrusrassen hebben dit jaar de telers positief verrast. Voor de Navelsinaasappel hebben telers per kilo tot 80% meer geld gekregen dan het vijfjarig gemiddelde. De redenen zijn een tekort aan fruit en de groeiende vraag van de afgelopen weken.

In de regio's Plana Baixa, Plana Alta en Baix Maestrat zullen dit jaar 97.000 ton Navelsinaasappelen worden geplukt. Dat is 16% van de citrusteelt in de provincie Castellón. Daarvan behoort 75.000 ton tot de Lane Late variëteit, een ras dat eind januari wordt geoogst en dat vorige week een houtprijs van €0,42 per kilo bereikte in Valencia. Er zijn zelfs enkele contracten afgesloten tegen een recordprijs van €0,52. "In de afgelopen dagen is er een stijging geweest in de prijs van Lane Late", schrijft het Valenciaanse ministerie van Landbouw.

Voor het belangrijkste sinaasappelras in Castellón krijgen telers dus 35% meer dan vorig jaar, toen het werd verhandeld tegen €0,31 per kilo. Het beeld is gelijk voor de hele Navel subgroep (bestaande uit Lane Late, Navelina, Navel en Navel Powell): de gemiddelde telersprijs van €0,37 per kilo ligt bijna 80% hoger dan het vijfjarig gemiddelde van €0,21 per kilo.

Het Clemenules seizoen loopt stilaan ten einde. Dat is 2 tot 3 weken eerder dan gebruikelijk vanwege het tekort aan fruit. Er worden nog contracten afgesloten met de telers voor €0,55 per kilo, 12% meer dan de maximumprijs van vorig jaar en bijna 25% meer dan het vijfjarig gemiddelde.

Bron: elperiodicomediterraneo.com

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer