Het Argentijnse ministerie van Landbouw meldt dat afgelopen juni voor het eerst kiwi's met een geografische aanduiding en een Argentijns biologisch certificaat werden geëxporteerd. Het fruit werd naar Spanje verzonden.
De kiwi’s werden geëxporteerd door Cooperativa Ecco Argentina. In 2022 had deze coöperatie ruim 900 ton van dit fruit opgeslagen en verpakt, waarbij ze werk gaf aan 20 gezinnen uit de gemeente General Alvarado. De koelfaciliteiten en het pakstation werden een jaar geleden ingehuldigd, mede dankzij een overheidssubsidie van
€ 130.000.
Laureano Goycóa, voorzitter van de Kamer van Kiwitelers, had het over een onvergetelijke dag: "Na vele inspanningen kunnen we de wereld een kiwi leveren van een gedifferentieerde kwaliteit."
De burgemeester van General Alvarado, Sebastián Ianantuoni, dankte het ministerie van Landbouw, het Nationaal Instituut voor Landbouwtechnologie (Inta), het Nationaal Instituut voor Industriële Technologie (Inti) en de Nationale Agrarische Gezondheidsdienst (Senasa) "voor de kennis en het werk dat ze samen met de telers hebben verzet om dit label te realiseren".
Daarnaast kondigde secretaris Bahillo een tweede fase van het CoopAr-programma aan met een bijdrage van € 8 miljoen om de coöperatieve activiteit te stimuleren. Hij kondigde ook een doorlopend fonds van € 500.000 aan voor de coöperaties in de gemeente General Alvarado.
Bron: argentina.gob.ar