Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Iran +14% van maart tot en met oktober

Saoedische dadelexport +7,1%

De dadelexport van Saudi-Arabië steeg vorig jaar met 7,1% tot € 218 miljoen in waarde en met 17% tot 215.000 ton in volume. Het land is een van 's werelds grootste dadelproducenten. Er staan meer dan 33 miljoen palmbomen en 157 verwerkingsfaciliteiten op Saoedisch grondgebied,
zo meldt arabnews.com. Met de steun van het Nationaal Centrum voor Palmbomen en Dadels is Saudi-Arabië uitgegroeid tot 's werelds grootste exporteur van deze lekkernij, met een afzet richting 107 landen.

Export van Iraanse dadels +14% van maart tot en met oktober
Iran exporteerde 137.000 ton dadels in de eerste zeven maanden van het huidige Iraanse kalenderjaar (21 maart-22 oktober), wat 14% meer is dan in dezelfde periode van vorig jaar.

Mahmoud Bazari, directeur-generaal van het Coördinatiebureau voor de Ontwikkeling van Verwerking en Export van Landbouwproducten, een dienst die ressorteert onder de Organisatie ter Bevordering van de Handel (TPO), meldt dat de Iraanse dadelexport op jaarbasis in waarde met 10% is gestegen. India, Frankrijk, Marokko, de Verenigde Arabische Emiraten, Groot-Brittannië, de Verenigde Staten, Indonesië, Duitsland, Nederland en Canada zijn de belangrijkste afnemers van Iraanse dadels.

Iran heeft de capaciteit om voor € 900 miljoen aan dadels te exporteren, zo zegt het hoofd van de Nationale Vereniging van Iraanse Dadels (NAID).

Bron: tehrantimes.com

Publicatiedatum: