Terwijl het zuidwesten van Frankrijk momenteel te kampen heeft met overstromingen met op sommige plaatsen pieken in de vorm van waterniveaus tot 5,52 meter, zoals in Peyrehorade in het departement Les Landes, maken de getroffen telers de schade op.
Ook Rémi Fortassier, kiwiteler uit Orthevielle, moet een hoge prijs betalen. “Mijn kiwi's staan onder water en de situatie is ernstiger dan ooit te voren. Dit is echter ook nog eens de derde overstroming in vier jaar, zoiets heb ik nog nooit eerder meegemaakt.” Van de 7 hectare grond waarop hij groene kiwi’s teelt, is Rémi er sinds begin 2021 al 5,5 kwijtgeraakt.
Eén overstroming te veel: “Voor mijn groene kiwi’s is dit is de zoveelste klap”, vertelt Rémi. Hij denkt er zelfs aan om met de activiteit – die ondertussen veel winstgevender is geworden – te stoppen. De kiwi’s vertegenwoordigen 50% van de omzet.
“Vijf jaar geleden hadden we een opbrengst van 220 ton, dit jaar hebben we een opbrengst van tussen de 17 en de 20 ton, heel weinig. We draaien verlies. Het was een cruciaal jaar: we moesten bekijken of onze nieuwe plannen konden worden hervat. Als ze niet blijken te werken, kunnen we er niet mee doorgaan. Het resultaat zullen we in het voorjaar zien.”
Bron: francebleu.fr