De koolprijzen zijn in Oekraïne de afgelopen week bijna verdubbeld. De meeste telers en handelaren boden het product eind november aan tegen prijzen tussen 5 en 8 UAH/kg (€ 0,16-0,26/kg) in bulk, maar tegen 10 december 2021 sprongen de prijzen naar 8 tot 10 UAH/kg.
Aangezien kool een specifiek product is dat in verschillende Oost-Europese landen in grote hoeveelheden wordt geconsumeerd, en de prijzen ervan in Wit-Rusland en Rusland ook recordhoogtes bereiken, werden de Oekraïense importeurs gedwongen kool in Polen te gaan kopen.
Momenteel worden kleine groothandelspartijen kool uit Polen verkocht tegen 0,75 PLN, wat overeenkomt met 5 UAH/kg. Voor grote partijen kunnen lagere prijzen worden bedongen. Poolse kool van hoge kwaliteit kan dus tegen deze prijs op de Oekraïense markt komen. Bovendien denken handelaren op de Oekraïense markt dat de koolprijzen zullen blijven stijgen.
Bron: east-fruit.com