Volgens een recente prognose van de Chileense ambassadeur in Peking, Luis Schmidt, zal de economische samenwerking tussen China en Chili naar verwachting een recordhoogte bereiken door de drempel van $ 55 miljard te overschrijden. Door een verbeterde vrijhandelsovereenkomst en versterkte samenwerking in het kader van het Belt and Road Initiative zijn de banden tussen beide lande zeer veerkrachtig gebleken.
China neemt nu 38,2% van de Chileense exportproducten af, heel wat meer dan Chili's tweede en derde grootste handelspartners: de VS (16,5%) en Japan (7,7%), aldus de ambassadeur. Chili is de belangrijkste leverancier van China geworden voor onder meer kersen, druiven en pruimen.
Volgens globaltimes.cn zijn kersen het uithangbord bij de AGF-producten van Chili op de Chinese markt. Van januari tot en met oktober 2021 bedroeg de export van kersen naar China $ 1,266 miljard, een stijging van 84% op jaarbasis.
Chileense fruitexport +10%
Volgens informatie van de Chileense Vereniging van Fruitexporteurs (ASOEX) zijn er in het huidige Chileense fruitseizoen 2021-2022 (1 september 2021 - 31 augustus 2022) tot nu toe 25.234.081 kartons naar het buitenland verzonden.
De belangrijkste exportproducten zijn avocado's (+16,26%), mandarijnen (+37,47%), appelen (+4,98%), sinaasappelen (+64,05%), kiwi's (+95,29%), blauwe bessen (-50%), kersen (-53%), citroenen (+40,8%) en peren (+77,87%).