Het vrachtverkeer tussen Groot-Brittannië en Ierland is sterk gedaald sinds het Verenigd Koninkrijk in januari van dit jaar uit de douane-unie stapte. Volgens nieuwe cijfers, gepubliceerd door het hoofd van een Ierse veerdienst voor vrachtvervoer, zijn de vrachtvolumes tussen januari en juli voor routes die Groot-Brittannië verbinden met Ierland en Noord-Ierland met 4 procent gedaald ten opzichte van vorig jaar.
Alaistair Eagles, CEO van Seatruck Ferries, merkte op dat de havens in de Ierse Republiek de vrachtvolumes vanuit Groot-Brittannië aanzienlijk hebben zien dalen. Hij zag echter ook een bijna dubbele stijging voor de routes die Ierland met de EU verbinden, van 10 naar 18 procent.
Uit cijfers over de eerste zes maanden van dit jaar bleek dat de vrachtvolumes voor havens in Groot-Brittannië die Ierland en Noord-Ierland aandoen, in Fishguard met maar liefst 67 procent waren gedaald, met een andere scherpe daling van 33 procent in Holyhead en een daling van 14 procent in Pembroke.
Bron: fpcfreshtalkdaily.co.uk
Foto: Dreamstime.com