Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
100 hectare niet geoogst

Nieuw-Zeelandse aspergetelers geconfronteerd met geringe lokale vraag en geen export

In Nieuw-Zeeland wordt dit seizoen meer dan 100 hectare asperges niet geoogst. Door de sluiting of inkrimping van restaurants in Auckland en Waikato en de te stille verkoop in de supermarkten is de plaatselijke vraag sterk gedaald. Van eventuele export, die in het verleden een deel van de productie heeft opgeslokt, komt niets terecht.

In een van de belangrijkste teeltgebieden van Nieuw-Zeeland, de Waikato, wordt tot een derde van de oogst, 50 hectare, achtergelaten om te verwilderen.

Vroeger exporteerde Australiƫ asperges naar Japan, maar door de hogere arbeidskosten en andere problemen zou Nieuw-Zeeland op die markt niet kunnen concurreren. In de afgelopen jaren was Japan voor de Nieuw-Zeelandse telers een lucratieve markt met een vroege oogst, maar de laatste jaren is het volume van de export uit Nieuw-Zeeland sterk gedaald.

Bron: rnz.co.nz

Publicatiedatum: