Eind 2020 meldden de Moldavische telersverenigingen dat er dat jaar bijna 23.000 ton pruimen uit het land naar de EU werden geëxporteerd.
Het fruit werd naar 14 landen geëxporteerd: Roemenië (10.500 ton), Polen (3.200 ton), Duitsland (2.600 ton) en Kroatië (1.500 ton) zijn de grootste afnemers van Moldavische pruimen op de Europese markt.
In vergelijking met de gegevens voor 2019 zijn de leveringen aan Roemenië met 14% gedaald. In de andere drie landen zijn ze echter gestegen met respectievelijk 112%, 88% en 136%.
Vertegenwoordigers van de Moldavische telersverenigingen zijn van mening dat de dynamiek van de exportgroei naar de EU groter had kunnen zijn als de telers al eerder hadden samengewerkt om gedurende het hele verkoopseizoen grote hoeveelheden pruimen te kunnen afzetten.
Bron: east-fruit.com
Foto: Dreamstime.com