Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
verhoging contractprijzen 20 tot 30%

Aviko betaalt meer voor aardappelen

Aardappeltelers krijgen van Aviko twintig tot 25 euro meer per ton aardappelen, blijkt uit de nieuwe contractprijzen van de aardappelverwerker. Ook krijgen telers een toeslag als ze meer aardappelen op een vaste prijs vastleggen. Dat schrijft boerenbusiness.nl woensdag. Aviko Potato is de eerste die de contracten heeft bekendgemaakt.

De prijsverhoging is om meerdere redenen noodzakelijk, zegt directeur Aviko Potato Dick Zelhorst tegenover boerderij.nl. De vraag naar aardappelen is sterk gestegen omdat de verwerkingscapaciteit in West-Europa groeiende is. Ook liggen de aardappelprijzen hoger dan vorig seizoen en hebben de aardappeltelers hogere kosten. Bovendien wil Aviko het aardappelareaal op peil houden.
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer