Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Frankrijk: Auchan wil teeltbedrijven opzetten in de steden

Auchan wil in Frankrijk in navolging van de slogan "Goed, gezond en lokaal" teeltbedrijven in de buurt van stadsgebieden opzetten. De eigenaar van de teeltbedrijven is Auchan zelf via een dochteronderneming die is toegespitst op vastgoedmanagement. Auchan heeft de beschikking over honderden hectares aan geschikte landbouwgrond, waarvan een deel zich vlakbij supermarkten van de keten bevindt. Het bedrijf wil ongeveer vijftig van deze stukken terrein gebruiken voor teelt. Het project moet met 2020 van start gaan.

De stukken terrein hebben elk ruimte voor een teeltbedrijf met een areaal van 100 hectare. Auchan wil hierop eigen AGF telen, die vervolgens in de schappen belanden onder een huismerk, dat speciaal voor dit project wordt ontwikkeld. De werknemers op de teeltbedrijven zullen zowel uit lokale inwoners als lokale telers bestaan.

Andere grote ketens in Frankrijk hebben soortgelijke projecten opgezet. Carrefour kondigde in mei 2017 aan dat er werd begonnen met projecten omtrent "stadslandbouw". Het Belgische Delhaize is in oktober 2017 begonnen met het telen van AGF op het dak van een eigen vestiging in Brussel.

Retailers zoeken naar manieren om leveringsketen van verse AGF zo kort mogelijk te maken. Ook willen ze AGF op een zo duurzaam mogelijke manier aan kunnen bieden. Een bijkomend voordeel van eigen teelt is de vermindering van CO2-uitstoot en de lagere logistieke kosten.

Source: wiadomoscihandlowe.pl

Publicatiedatum: