Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Ecuador: Geen overeenkomst over bananenprijs 2019

Telers en exporteurs van bananen in Ecuador zijn het niet eens geworden over de steunprijs van een bananendoos voor 2019.

Na een vier uur durende bijeenkomst van de Adviesraad van het Ministerie van Landbouw afgelopen vrijdag 12 oktober, werd er nog geen officiƫle waarde vastgesteld die vanaf januari volgend jaar in zal gaan. De vergadering begon om 10:00 uur in Guayaquil, maar werd om 14:00 uur opgeschort.

De afgevaardigden van de exporteurs stelden voor dat de dit jaar geldende prijs gehandhaafd wordt: 6,20 dollar (5,37 euro) voor een doos van tussen de 41,5 en 43 pond.

De telers hebben echter voor ogen dat deze prijs stijgt tot tussen de 7 en 7,10 dollar (6,06 en 6,14 euro). Tijdens de bijeenkomst werd er beneden in het gebouw een protest gehouden vanuit de sector, om aan te dringen op deze prijsstijging.

Eduardo Ledesma, directeur van de Exporteursvereniging van Banaan in Ecuador (AEBE), zei dat de huidige prijs gehandhaafd moet worden zodat het Ecuadoraanse product internationaal kan blijven concurreren. "De prijzen zijn niet gestegen, maar dalen juist en zullen pas begin januari weer beginnen te stijgen. Momenteel ligt de spotprijs (prijs zonder contract) op vijf dollar".

Volgens Ledesma is het in het merendeel van de afzetlanden op het moment warm en is de vraag naar banaan niet hoog. In oktober beginnen exporteurs met het ondertekenen van contracten voor volgend jaar en er is geen indicatie dat de prijs zou moeten stijgen.

Aangezien er geen overeenkomst bereikt is tussen de partijen zal de minister van Landbouw, Xavier Lazo, de officiƫle prijs vaststellen.

 

Bron: elcomercio.com

Publicatiedatum: