Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
Morrisons tempert uitbreidingsplannen
Hoge brandstofprijzen en strenge overheidsmaatregelen kunnen een grote impact hebben op het consumentenvertrouwen voor de nabije toekomst, denkt Morrisons. Reden voor het concern om zijn uitbreidingsplannen terug te schalen. “Het wordt moeilijk de komende zes maanden en misschien wel het hele komende jaar,” zegt CEO Dalton Philips. “Er hangt veel af van de ontwikkelingen in grondstofprijzen, zoals met name brandstof en van wat er met de oogsten zal gebeuren”.
De 455 winkels tellende groep meldt dat het zijn plannen voor uitbreiding van het winkeloppervlak vermindert met 200.000 square feet voor het jaar 2012-2013. Daarmee komt het doel voor 2012-2013 op 500.000 square feet. Ook voor het daaropvolgende jaar worden de uitbreidingsplannen bijgesteld. Dit keer met 300.000 sf tot 900.000 sf. Dit moet zorgen voor een bezuiniging van 200 miljoen pond op Morrisons’ uitgaven.
Morrisons, dat in tegenstelling tot zijn concurrenten het meeste voedsel dat het verkoopt zelf verbouwt, wil naast het moderniseren van zijn kernactiviteiten, verder diversificeren met non-food, e-commerce en gemakswinkels.