Antequera is marktleider in de teelt van asperges in het Spaanse Andalusiƫ en dat zal alleen maar toenemen. Het bedrijf heeft plannen voor een uitbreiding van het areaal tot over de 100 hectare en de bouw van een nieuwe verpakkingshal. Hierdoor zal de productie van het bedrijf naar verwachting toenemen van 400.000 tot 700.000 kilo.
De nieuwe verpakkingshal telt 1.500 m2, waarvan 200 m2 koelruimte. Bronnen zeggen dat het bedrijf de asperges wil vermarkten onder het merk El Torcal.
De productie van asperges in Andalusiƫ groeit buitengewoon hard. Drie jaar geleden werden er 100.000 kilo geteeld, in het laatste seizoen was de productie vier keer zo hoog. De belangrijkste afnemers zijn EU-landen, zoals Frankrijk en Duitsland.



Abonneren
Vacatures
"Tweetende AGF'ers"
Top 5 - gisteren
- Supply manager verruilt vaste baan in het fruit voor ziekenhuisschip Global Mercy
- Uit de oude doos: Jonika
- Nieuwe paddenstoelenkwekerij krijgt langzaam vorm
- Bezoekersaantallen Floriade blijven sterk achter; dreigende financiële strop kost college de kop
- "Politieke druk overschaduwt wetenschappelijke basis nieuwe wetgeving koudebehandeling Zuid-Afrikaanse sinaasappelen"
Top 5 - afgelopen week
- "Inflatie raakt groenteconsumptie momenteel keihard"
- Greenyard zet versactiviteiten in Verenigd Koninkrijk te koop
- Geert Verweij keert terug naar Canada
- Vrouwen bloot, handel dood? We vroegen het de AGF-groothandels
- "Turkse kersen die nu wellicht deze kant op komen, kunnen voor onnodige prijsdruk zorgen"
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Antequera breidt uit met areaal en verpakkingshal
Aspergeteelt Andalusië laatste jaren fors gegroeid
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector: