Het zal weinig mensen zijn ontgaan: de Merwedebrug bij Gorinchem was tussen half oktober en 9 december verboden terrein voor voertuigen zwaarder dan 3,5 ton. Marc Lentjes, projectmanager bij Rijkswaterstaat voor de verbreding van de A27 tussen Houten en Hooipolder: Dit was geen gemakkelijke beslissing voor mijn collega's binnen Rijkswaterstaat, maar wel een noodzakelijke."
Na verbreding A27 nog dertig jaar mee
In de plannen voor de verbreding van de A27 tussen Houten en Hooipolder staat dat er straks een nieuwe brug wordt aangelegd naast de huidige Merwedebrug. Deze nieuwe brug moet 100 jaar meegaan. Daarnaast is vastgelegd dat de huidige brug wordt hergebruikt en dat deze na de verbreding nog zeker 30 jaar mee moet kunnen. Rijkswaterstaat heeft de staat van de bestaande brug daarom tegen het licht gehouden. "Van stalen bruggen weten we dat na langdurig en intensief gebruik sterkteverlies optreedt door vermoeiing van het staal", legt Marc Lentjes uit. "Met de juiste gegevens kan met berekeningen worden vastgesteld wanneer een constructie kritiek wordt. Wat ook meespeelt, is dat de brug werd gebouwd in een tijd dat er veel lichter en minder verkeer over de A27 reed."
Gedetailleerd onderzoek
Rijkswaterstaat heeft - als voorbereiding op de verbreding van de A27 - in kaart gebracht hoe de brug ervoor staat. "Via een computermodel hebben we de verkeersbelasting afgezet tegen de levensduur van de stalen brug. Hoe lang kan de brug nog mee? Welke aanpassingen moeten we doen om ervoor te zorgen dat de brug na de verbreding nog dertig jaar veilig gebruikt kan worden?" Volgens Lentjes bleek uit die berekeningen dat er reden was tot zorg. "Daarom heeft Rijkswaterstaat extra inspecties laten uitvoeren op de brug zelf. Toen met metingen werd vastgesteld dat er haarscheurtjes in de draagbalken zaten, heeft Rijkswaterstaat al het verkeer zwaarder dan 3,5 ton verboden nog langer over de brug te rijden."
Reparatiewerkzaamheden
Rijkswaterstaat is druk bezig geweest met reparatiewerkzaamheden. Zo zijn de verbindingen inmiddels met stalen platen versterkt. Lentjes: "Hoewel de Merwedebrug er na de reparatiewerkzaamheden weer even tegen kan, zal de brug - wanneer deze voor de verbreding van de A27 wordt hergebruikt - ook op andere plekken versterkt moeten worden. Dit gebeurt in de periode dat de weg wordt verbreed."
Bron: Rijkswaterstaat




Abonneren
Vacatures
"Tweetende AGF'ers"
Top 5 - gisteren
- Activiteiten Joko Impex per 1 juni overgenomen door N&K
- 'Ouderwets' gezellig op de jaarvergadering van VBT, LAVA en KDT
- Tomatenmarkt volop in beweging; gesprekstof genoeg op Global Tomato Congress
- "We zitten in de grootste crisis die de tuinbouw ooit heeft gekend"
- Nieuwe wet in Frankrijk voor duurzame verpakkingen
Top 5 - afgelopen week
- Surseance van betaling aangevraagd door ontwikkelaar eerste selectieve asperge-oogstmachine
- Fotoreportage ALV GroentenFruit Huis op Floriade
- AGF-groothandel Gebrs van Aarle viert zonnig 55-jarig jubileum
- "Hier is echt nog veel meer uit te halen"
- Greenyard haalt 90 miljoen euro op met vastgoedtransactie
Top 5 - afgelopen maand
- "Klokprijzen asperges en aardbeien onder de kostprijs"
- Groente- en fruitbewerkingsmachines, rollend materieel en inventaris van J.M. Levarht & Zonen B.V. in online veiling
- Wit-Rusland heft embargo op invoer van Europese groenten en fruit op
- Fortuna Frutos UK in surseance van betaling
- The Greenery behaalt positief resultaat over 2021, winstuitkering voor leden
Weer
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-05-25 "Binnenkort gaan we naar een truckvloot van 50% diesel en 50% BioLNG"
- 2022-05-25 Betrouwbaarheid lijnvaart blijft 'ongekend laag'
- 2022-05-24 Expeditie lift mee op gouden winsten lucht- en zeevracht
- 2022-05-24 Weerbaarheidscursus moet havenpersoneel ongevoelig maken voor ronseltrucjes
- 2022-05-24 Nachtafsluitingen Heinenoordtunnel voor onderhoudswerkzaamheden in juni
- 2022-05-24 Vertraging vrachtverkeer bij grens Duitsland - Oostenrijk
- 2022-05-23 Upgrade Keniaanse luchthaven Moi verhoogt AGF-export
- 2022-05-23 Nog meer logistieke chaos verwacht deze zomer
- 2022-05-23 Maximale onbelaste reiskostenvergoeding gaat volgend jaar omhoog
- 2022-05-23 Container Shanghai-Rotterdam nu goedkoper dan jaar geleden
- 2022-05-23 Clash over chauffeurstekort tijdens hoorzitting in Duits parlement
- 2022-05-20 Vier landen inspecteren inmiddels tachograaf bij voorbijrijden
- 2022-05-19 "Mondiale containervaart bevindt zich in de slechtste staat in 50 jaar"
- 2022-05-19 Steunmaatregelen van de overheid behoedden de Belgische havens in 2020 voor de zwaarste gevolgen van de pandemie
- 2022-05-18 Seaspan op weg naar vloot van 200 schepen met twee miljoen TEU
- 2022-05-18 Vakbond wil versnelde invoer van tachograaf voor bestelwagens
- 2022-05-18 Air France-KLM tekent grote luchtvrachtdeal met Frans CMA CGM
- 2022-05-18 Andere aangifteprocedure voor luchtvracht Egypte
- 2022-05-17 Nieuwe elektrische trekkers en platformtrucks van Linde Material Handling
- 2022-05-16 94,1% van Spaanse AGF-export wordt per vrachtwagen vervoerd