De online marktplaats voor uien, Uienhandel.com, komt in zijn geheel in handen van DCA Invest, het investeringsbedrijf van DCA Groep in Lelystad. Agrifirm Plant liet in een persbericht dinsdag weten zich terug te trekken en zich weer volledig te concentreren op de directe relatie met de telers.
Het platform werd eind 2013 door Agrifirm Plant gelanceerd om de transparantie in de handel te verbeteren en de kwaliteitsbeoordeling objectiever te maken. Zo'n twee jaar later ging Agrifirm Plant een strategisch partnership aan met DCA om de groei in het online verhandelen van af-land-uien en bewaaruien op Uienhandel.com verder te stimuleren. Vanaf heden is de marktplaats volledig in handen van DCA.
Door deze stap meent DCA Groep het koppelen van vraag en aanbod van uien op Uienhandel.com verder uit te kunnen bouwen en versterken. Directeur Kees Maas is blij dat hij het platform voor 100 procent heeft kunnen verwerven. 'We denken dat wij met onze kennis en expertise van de markt en online handelen de site verder kunnen uitrollen. We geloven sterk in de kracht van online platformen. Ook voor een lastig product als uien waarbij veel emotie komt kijken.'
Uienhandel.com moet als het aan Maas ligt hét vaste online aan- en verkoopkanaal voor de uienketen worden. De komende maanden geeft DCA de website een update waardoor Uienhandel.com ook geschikt is voor de mobiele gebruiker. 'Met een verbeterde versie waarbij gebruikers partijen ook vanaf hun telefoon kunnen aanbieden, denken wij er een succes van te kunnen maken.' Daarna volgen ook gelijksoortige platformen voor andere producten, maar eerst komt de nieuwe versie voor uien in het eerste kwartaal van 2017 online.
Agrifirm Plant zal zich hierdoor weer volledig concentreren op de directe relatie met de telers. Manager Afzet, Aart den Bakker, geeft aan dat het ondersteunen van een dergelijk platform verder afstaat van de kernactiviteiten van Agrifirm Plant dan aanvankelijk gedacht. 'We denken dat het platform zich beter kan ontwikkelen door gedragen te worden door specialisten die digitalisering dagelijks op de agenda hebben. Het stimuleren van de handel via het platform is echt digitale business. Voor DCA is dat regulier werk. Met de overdracht kan Uienhandel.com zich beter en sneller ontwikkelen.' Den Bakker stelt dat Agrifirm beter is in het acteren op de boer. 'Agrifirm kan zich hierdoor beter focussen op het directe contact in de handel tussen teler en de vervolgschakels in de keten middels de verschillende pools en de commissiehandel.'



Abonneren
Vacatures
"Tweetende AGF'ers"
Top 5 - gisteren
- Activiteiten Joko Impex per 1 juni overgenomen door N&K
- 'Ouderwets' gezellig op de jaarvergadering van VBT, LAVA en KDT
- Tomatenmarkt volop in beweging; gesprekstof genoeg op Global Tomato Congress
- "We zitten in de grootste crisis die de tuinbouw ooit heeft gekend"
- Nieuwe wet in Frankrijk voor duurzame verpakkingen
Top 5 - afgelopen week
- Surseance van betaling aangevraagd door ontwikkelaar eerste selectieve asperge-oogstmachine
- Fotoreportage ALV GroentenFruit Huis op Floriade
- AGF-groothandel Gebrs van Aarle viert zonnig 55-jarig jubileum
- "Hier is echt nog veel meer uit te halen"
- Greenyard haalt 90 miljoen euro op met vastgoedtransactie
Top 5 - afgelopen maand
- "Klokprijzen asperges en aardbeien onder de kostprijs"
- Groente- en fruitbewerkingsmachines, rollend materieel en inventaris van J.M. Levarht & Zonen B.V. in online veiling
- Wit-Rusland heft embargo op invoer van Europese groenten en fruit op
- Fortuna Frutos UK in surseance van betaling
- The Greenery behaalt positief resultaat over 2021, winstuitkering voor leden
Weer
Agrifirm Plant richt zich op direct relatie met telers
DCA voor 100 procent eigenaar Uienhandel.com
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-05-25 Prijs Chinese knoflook zal naar verwachting dalen
- 2022-05-25 "Weinig eer te behalen op de uienmarkt"
- 2022-05-25 Exportcijfers uien week 17
- 2022-05-24 Voorraad Braziliaanse uien in Santa Catarina raakt op
- 2022-05-24 Spaanse vroege knoflookseizoen begint met goede maatvoering
- 2022-05-23 "De Tasmaanse uienexport is dit seizoen nogal lastig geweest"
- 2022-05-20 Exportcijfers uien week 16
- 2022-05-20 "Eigenlijk zou er in de tweede helft van het uienseizoen een quotum moeten gelden"
- 2022-05-19 Oostenrijk verwacht daling 10-15% uienareaal, bio-teelt neemt wel toe
- 2022-05-18 50% minder aardappelen en uien in Valenciaanse teeltgebieden
- 2022-05-13 Extremen op de uienmarkt besproken tijdens drukbezochte ledenvergadering Comité Ui GroentenFruit Huis
- 2022-05-13 "Nieuwe Chinese knoflook wordt geoogst en luchtgedroogd"
- 2022-05-12 Zwaar, nat weer teistert uienteelt in Australie
- 2022-05-11 Exportcijfers uien week 15
- 2022-05-11 Turkije hoopt knoflookexport dit seizoen uit te breiden
- 2022-05-09 "De nalevering van uien is vertraagd, omdat in Valencia alles onder water staat"
- 2022-05-06 "Uienexport deze week in één keer stilgevallen"
- 2022-05-05 Spaanse knoflooksector stelt dumping Chinees product aan de kaak
- 2022-05-05 Uienexport uit Oezbekistan sterk gestegen in afgelopen drie weken
- 2022-05-04 Exportcijfers uien week 14