Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Italië: Andijvie heeft het moeilijk

Opnieuw lijkt het een negatief seizoen voor de andijvie te zijn. Prijzen waren het hele jaar door laag en het areaal nam verder af, omdat het telen van de andijvie veel moeilijkheden en hoge productiekosten met zich meebrengt. Voor verkoop moet de andijvie perfect wit en rijp zijn. Om dat te bereiken, moet elke kool handmatig gebonden worden voordat hij geoogst wordt.



Deze gecompliceerde en kostbare procedure past niet meer in de markt van vandaag, waarin alles machinaal verwerkt wordt. Natuurlijk kunnen bedrijven hun andijvie tegen een lagere prijs nog wel kwijt - omdat arbeid er zo veel goedkoper is - maar op grotere schaal valt er met de mechanische productie niet te concurreren.

De industrieel geproduceerde hoeveelheid laat geen notering ongemoeid en dus daalt ook de prijs van op traditionele wijze geoogste groenten.



Niet veel producten halen een marge van €1.50/kg, een prijs die de andijvie overigens alleen in de eerste 3 maanden van het jaar haalde. Gedurende de rest van de tijd ging de groente voor €0.70-0.90/kg van de hand.

Publicatiedatum: