Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

China grootste leverancier zoete aardappelen

China is 's werelds grootste leverancier van zoete aardappelen met een productie van 130 miljoen ton. Dat is 80% van het aanbod in de wereld. Ongeveer 60% van de zoete aardappelen worden geteeld om varkens te voeden. De rest is voor menselijke consumptie en andere producten. North Carolina zorgt voor het grootste deel van de teelt in de Verenigde Staten. Deze staat verstrekt 38% van het totaal van de natie.

Zoete aardappelen zijn vetvrij en cholesterol-vrij, bevatten weinig natrium en zijn gemakkelijk te bereiden. Ze zijn rijk aan complexe koolhydraten, voedingsvezels en beta-caroteen (een verbinding die het lichaam omzet in vitamine A, vitamine C, vitamine B6, mangaan en kalium).


Geroosterde zoete aardappel wordt in China op straat verkocht

Zoete aardappelen bevatten bijna de helft van de dagelijkse behoefte aan vitamine C. Samen met beta-caroteen kan dit volgens onderzoekers hart- en vaatziekten en kanker voorkomen. Daarbij kunnen ze het immuunsysteem versterken en zelfs het verouderingsproces vertragen. Daarbij bevatten ze slechts 120 calorieën per aardappel.

Ondanks de naam "zoet", kan de zoete aardappel ook goed zijn voor diabetici. Studies op dieren hebben aangetoond dat het helpt om de bloedsuikerspiegel te stabiliseren en de insulineresistentie te verlagen. 

Bron: chathamdailynews.ca

Publicatiedatum: